baneris leidinys

krepsinis karantine
Dar praėjusią savaitę jaunimas ne vienoje žaidimų aikštelėje nevengė leisti laiką, tačiau priėmus griežtesnius sprendimus draudžiama viešose vietose būriuotis daugiau nei penkiems asmenims. D. Pavalkio nuotr.


Nors karantino laikotarpiu gyventojams, norintiems pabūti gryname lauke, buvo siūlyta rinktis nuošalesnes vietas, rekomenduota stengtis išlaikyti dviejų metrų atstumą, vaikams nežaisti kontaktinių žaidimų, kai kuriems piliečiams tai nė motais.
 
Todėl reaguodamas į nevaldomą situaciją ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministras bei Ekstremalių situacijų centro vadovas Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, draudžiantį parkuose ir kitose viešose vietose būriuotis didesnėms nei penkių asmenų grupėms, o vaikų žaidimų aikštelėse leisti žaisti tik vienos šeimos vaikams. Net ir bendraujant per atstumą tai rekomenduojama daryti ne ilgiau 15 min.

Išties gražus pavasariškas oras vilioja būti lauke, tačiau žmonės nepaiso elementarių rekomendacijų. Būtent vyresnių žmonių, kurie ir patenka į rizikos grupę susirgti, netrūksta prekybos vietose. Dažnas neskubėdamas ieškosi sau reikalingų prekių, svarsto, ką įsigyti...

Praėjusią savaitę buvo gana pilnos ir kai kurios žaidimų aikštelės, vaikai jose krykštė it niekur nieko. Tenka išgirsti pastebėjimų, kad jaunimas mėgsta būriuotis degalinių aikštelėse. Trečiadienį prie Jaunimo kūrybos ir sporto centro fotografą išvydę jaunuoliai iškart pradėjo replikuoti, kad dabar juos įdės į laikraštį, kad šie nesilaiko karantino, nors jie tik ramiai žaidžia krepšinį. Vaikai pamėgę ir skvere esančias karstynes, ant kurių gražiu oru taip pat netrūko mažamečių.

Sveikatos apsaugos ministras bei Ekstremalių situacijų centro vadovas Aurelijus Veryga, reaguodamas į karantino sąlygų nepaisymą ir tai, kad žmonės būriuojasi parkuose, vaikai žaidžia didelėmis grupėmis, akcentavo, kad tokiu elgesiu neišvengsime viruso plitimo. Todėl jau ketvirtadienį pasirašė minėtą įsakymą dėl papildomų draudimų.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones dabar apskirtai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.

„Reikalinga dar kartą labai aiškiai gyventojams paaiškinti, kad saviizoliacija – nereiškia vaikščiojimas kažkur, buvimas viešose vietose ar susitikimai su kitais žmonėmis, tai reiškia iš esmės buvimą uždarose teritorijose. Jeigu tai neveiks, tikėtina, kad reikės priiminėti tam tikrus valdingus sprendimus“, – BNS praėjusią savaitę kalbėjo Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Lietuvos policija šeštadienį gavo 291, penktadienį 302, o ketvirtadienį beveik 400 pranešimų dėl karantino ir saviizoliacijos pažeidimų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos