baneris leidinys

juskaitis 2
Pirmadienį vakare priimtas sprendimas iš užsienio grįžusius Lietuvos piliečius 14 dienų izoliuoti savivaldybių paskirtose patalpose. Daugelis savivaldybių gana skeptiškai vertina tokį sprendimą, trečiadienį vienas po kito pradėti viešinti atvejai, kaip žmonės, apgyvendinti kartu grupėmis, skundžiamasi sąlygomis.

Trečiadienio spaudos konferencijos metu savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas bei Ekstremaliųjų operacijų centro vadovas Redas Juškaitis sakė, kad parsivežti planuojama 14 rajono gyventojų – du grįžusius per Vilniaus oro uostą, 12 per Kauną. Tiesa, daugelis, anot R. Juškaičio, prašėsi karantinuotis namuose, o pati procedūra kol kas vyksta gana chaotiškai, nors žadėta buvo konkretūs, tikslūs sąrašai su parvykusių kontaktais ir pan.

„Skambina ir artimieji žmonių, kurie duoda duomenis“, – sakė R. Juškaitis, pabrėžęs, kad su pačiais žmonėmis susisiekti irgi gana sudėtinga, iš Vilniaus viešbučio mūsiškius į Šakius parvežė Jurbarko savivaldybė. Iš Kauno parsivežimas numatytas mūsų savivaldybės transportu.

Iki trečiadienio nebuvo duomenų, kad nors vienas rajono žmogus būtų parvykęs per Klaipėdos uostą, bet tokių bus artimiausiu metu. Čia, kalbėjo R. Juškaitis, problema ta, kad tie žmonės dažniausiai grįžta savo transportu, todėl sprendžiama, kaip organizuoti jų parvykimą, galbūt statyti į bendrą koloną ir su policijos palyda (taip reikalauja įstatymas) parvykti į rajoną, o paskui pasiskirstyti po savo gyvenamąsias vietas arba apsistoti savivaldybės numatytose. Tiesa, R. Juškaitis įspėjo, kad savivaldybės patalpos galbūt nėra labai patogios, bet būtiniausios sąlygos užtikrinamos. Ankstesnę savaitę, kaip teigė administracijos vadovai, būta skambučių vos ne su reikalavimais suteikti viešbučio lygio paslaugas, tačiau savivaldybė tokių galimybių neturi.

„Dėl to ir mūsų pozicija buvo, kad jeigu žmogus turi sąlygas namuose, jos atitinka reikalavimus, izoliuotųsi namuose“, – kalbėjo R. Juškaitis.

Iš viso šiuo metu savivaldybė karantinavimuisi numačiusi apie 100 vietų bendrabučiuose, dienos centruose, dviejuose viešbučiuose. Ketvirtadienio duomenimis, savivaldybės patalpose buvo saviizoliavęsi du asmenys, dar du buvo pareiškę tokį pageidavimą, nes namuose gyventi atskirai nuo kitų šeimos narių neturi galimybių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos