baneris leidinys

Nesilaikantiems privalomojo karantino nuo šiol teks gerokai patuštinti pinigines. Antradienį Seimas pritarė siūlymui didinti baudas už privalomojo karantino nesilaikymą.

Nuo šiol už pažeidimą, sukėlusį pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, asmenims galės būti skiriama bauda nuo 500 iki 1 tūkst. 500 eurų, juridiniams asmenims – nuo 1 tūkst. 500 iki 6 tūkst. eurų. Iki šiol baudos fiziniams asmenims siekė iki 140 eurų, įmonėms – iki 600 eurų. Jas galėjo skirti visuomenės sveikatos specialistai.
 
Už savivaldybių tarybų sprendimų ar savivaldybių administracijų direktorių įsakymų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais ir epidemijomis nevykdymą ar vykdymą ne laiku asmenys galės būti baudžiami bauda nuo 250 iki 800 eurų, juridiniai asmenys – nuo 800 eurų iki 1 tūkst. 500 eurų baudomis.

Didėja baudos ir už statutinių valstybės tarnautojų (policijos ar žvalgybos pareigūnų) teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymą – gyventojams baudos gresia nuo 200 iki 500 eurų, o įmonėms – nuo 500 eurų iki 1 tūkst. 500 eurų. Įstatymo Administracinių nusižengimų kodekso pataisos numato, kad teisę surašyti nusižengimų protokolus turėtų ne tik policija, bet ir kiti pareigūnai.

Tiesa, Seime pritrūko balsų sugriežtinti laisvės atėmimo bausmes, jei dėl taisyklių pažeidimų išplistų susirgimas – dabar už tai gresia iki trejų metų nelaisvės, Teisingumo ministerija maksimalią bausmę siūlė didinti iki penkerių metų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos