baneris leidinys

Vyriausybė trečiadienį uždraudė per Velykas gyventojams vykti į kitus miestus. Ribojimas bus taikomas tris šventines dienas – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 valandos.

Ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar teikiant būtiną medicinos pagalbą. Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą, ne savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto. Judėjimas ribojamas tik į kitų miestų ir miestelių savivaldybes, nei asmenys gyvena.
 
Šiuo sprendimu Vyriausybė siekia savaitgalį vykdyti „ne išvykstančių, o atvykstančių gyventojų kontrolę“, taigi iš miestų žmonės bus išleidžiami, tačiau į kitus miestus jie patekti negalės.

Už tokio pobūdžio pažeidimus gresia 250 eurų bauda (jei tai pirmas toks pažeidimas), jei nebe pirmas tokio pobūdžio pažeidimas, bauda siekia nuo 500 eurų iki 1 tūkst. 500 eurų.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, ribojimas bus užtikrinamas dalyje kelių eismą stabdant ženklais, patruliuojant policijai, kuriai talkins ir Viešojo saugumo tarnyba, pasieniečiai, ugniagesiai ir net Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai. Taip pat bus pasitelkiama ir karo policija, šauliai, policijos veteranai, rėmėjai.

Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis Vyriausybės įpareigojimus riboti judėjimą iš ir į miestus bei miestelius Velykų savaitgalį vertina neigiamai ir tam nepritaria. Anot mero, jis nematantis teisinių prielaidų, kaip įvykdyti įpareigojimus nepažeidžiant Konstitucijoje įtvirtinto lygiateisiškumo principo.

„Mes turim 90 gyvenamųjų vietovių, kuriose gyvena daugiau kaip 100 gyventojų... Nekalbu jau apie žmogiškuosius išteklius. Policija, šauliai ar policijos rėmėjai taip pat žmonės, kurie turi teisę per šventes būti savo šeimose, o ne urmu sustatyti ant įvažiavimų ir dar neaišku, kokiomis oro sąlygomis... Tačiau pritariu kvietimui likti namuose ir nevažiuoti lankyti savo tėvų ar giminaičių. Tai mažiausia, ką mes galime padaryti dėl savęs, dėl savo artimųjų ir lengvesnio mūsų pareigūnų darbo“, – skelbė rajono vadovas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos