baneris leidinys

schema sakiai aplinkelis
Savivaldybė ir kelio savininkas – Kelių direkcija – kol kas turi skirtingas vizijas dėl eismo ribojimo per miestą, tad diskusija dėl eismo organizavimo tebevyksta.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Dėl sunkiasvorių transporto priemonių eismo ribojimo per Šakių miestą gyventojai yra ne kartą išsakę savo lūkesčius. Regis, šiuo klausimu ledai pajudėjo, kai dar sausio pabaigoje posėdžiavusi savivaldybės Eismo saugumo komisija pritarė sunkiasvorių transporto priemonių eismo apribojimui per patį miestą, nukreipiant jį per aplinkkelius.

Sunkiasvorės transporto priemonės netrukdomai juda per miestą pagrindinėmis gatvėmis. Dėl to yra apsunkinamas eismo srautas gyvenamosiose teritorijose, gyventojai kenčia nuo triukšmo ir dulkių. Tiesa, mieste važinėjantis aptarnaujantis transportas turi teisę važiuoti ir pristatyti prekes į parduotuves, tačiau gyventojai daug metų pastebi, kad važiuoja per miesto centrą ne tik prekes vežančios mašinos, bet ir kitos. Pagrindinis maršrutas yra Kaunas–Slavikai, o šiuo maršrutu  važiuojantys vairuotojai kerta ir Gimnazijos arba J. Basanavičiaus gatves, Šaulių, Aušros gatves. Eismo saugumo komisijos pirmininkas Arvydas Šlėderis klausė komisijos narių, ar šie sutiktų su mintimi, kad nuo šių gatvių sunkiasvorių mašinų eismą būtų galima nukreipti per aplinkkelį, t.y. per naujai įrengtą žiedą kelyje į Jurbarką, ir taip išvengti jų važiavimo minėtomis gatvėmis. Šakių seniūnas Dalius Jasevičius sako, kad, be šių gatvių, dar labai praverstų eismą nukreipti į Giedručių kaimo Ūkininkų gatvę ir taip būtų padarytas „tikras aplinkkelis“ norintiems patekti kryptimi iš/į Kaunas–Slavikai. Kalbėti apie aplinkkelį per Ūkininkų gatvę dar anksti, nes ji nėra asfaltuota, tačiau ateityje reikėtų galvoti apie sunkiasvorio transporto nukreipimą per šią gatvę. Nuo miesto centro sunkiasvorį transportą, vykstantį iš Slavikų į Kauną, būtų galima nukreipti į V. Kudirkos, Šaulių ir Ežero gatves.

Komisijos narys Antanas Pauliukevičius siūlė „vienu šūviu nušauti du zuikius“: dar reikia padaryti aplinkkelį, kuris nukreiptų sunkiasvorį transportą, atvykstantį nuo Kauno, kuris važiuoja per miesto centrą į Kudirkos Naumiestį. Čia sunkiasvorė technika, atvažiuojanti nuo Kauno, turėtų ties Girėnų žiedine sankryža sukti į kelią Pilviškiai–Šakiai–Jurbarkas, o ties Bridžių kaimu pasukti į dešinę, kur įvažiuotų į Kęstučio gatvę Šakiuose, o toliau – Kudirkos Naumiesčio kryptimi. Taip būtų nukreiptas sunkiasvorių eismas nuo paties miesto centro. Tąkart komisijos posėdyje dalyvavę septyni komisijos nariai vienbalsiai pritarė, kad reikia kreiptis į Kelių direkciją su prašymu pritarti arba įrengti kelio ženklus ties įvažiavimais į Šakius.

Vasario mėnesį šiuo klausimu savivaldybės administracija kreipėsi į Kelių direkciją, kaip valstybinės reikšmės kelių valdytoją, su prašymu įrengti kelio ženklus ties įvažiavimais į Šakių miestą, o derybos dėl pačių ženklų vyksta dar ligi šiol. Bendro sprendimo, kokie ženklai turėtų būti įrengti, savivaldybė su kelio šeimininkais dar kol kas nėra suradusi, nes Kelių direkcija siūlo įrengti informacinius kelio ženklus, kurie nuo miesto centro sunkiasvorių eismą tik rekomenduotų nukreipti (ženklas Nr. 610).

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos