baneris leidinys

Lietuvos Raudonasis kryžius, Gedimino legionas, Lietuvos Šaulių Sąjunga, „Sidabrinė linija“ – tai tik kelios organizacijos, kurios karantino laikotarpiu padeda žmonėms, prašantiems pagalbos. Šios organizacijos veikia visoje Lietuvoje, tad joms sunku pasirūpinti miesteliuose ir rajonuose esančiais žmonėmis. Tačiau iniciatyvų randasi ir rajone – Šakių socialinių paslaugų centras su Šakių jaunimo atviru centru, paskelbus karantiną bei ekstremalią padėtį, nusprendė suburti pajėgas ir kviesti savanorius, kad prireikus galėtų pagelbėti visiems rizikos grupėje esantiems rajono gyventojams.

Šakių socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė teigia, kad kol kas centras sulaukė šešių pagalbos prašymų. Labiausiai rizikos grupėje esantiems asmenims reikia parūpinti  maisto bei medikamentų. Šiuo metu pagelbėti Šakių rajono žmonėms užtenka Šakių socialinių paslaugų centro darbuotojų, tačiau savanoriai visada laukiami. Užsiregistravusių savanorių kol kas tik keli, tačiau tikimasi, kad prie šios iniciatyvos nuspręs prisijungti ir daugiau žmonių.
 
,,Pagrindinės savanorio funkcijos – atidžiai ir aiškiai susitarti su prašančiuoju pagalbos, kiek ir kokių produktų, vaistų ar kitų prekių reikia, tuomet nuvykti į parduotuvę ar vaistinę ir prekes pristatyti į prašančiojo namus“, – teigia Šakių jaunimo atviro centro darbuotoja Judita Ambrasienė. Anot pašnekovės, visi darbuotojai yra aprūpinti reikalingomis saugos priemonėmis – jiems pasiūtos daugkartinio naudojimo kaukės, išdalintos vienkartinės kaukės bei apsauginės pirštinės, pasirūpinta ir dezinkefciniu skysčiu. Tad prašantieji pagalbos gali jaustis saugiai.

Kad darbuotojai bei savanoriai galėtų dar geriau pasirūpinti pagalbos prašančiais žmonėms, trečiadienį (balandžio 22 d.) 11 val. bendradarbiaujant su Gynybos paramos fondu bus rengiami mokymai. Gynybos paramos fondas, reaguodamas į susidariusią ekstremalią situaciją dėl COVID-19, šiuo metu vykdo bendradarbiavimą su daugybe įvairių organizacijų, o viena jų – Lietuvos savivaldybių asociacija. Savivaldybėms rengiami pratybų tipo apmokymai darbuotojams bei savanoriams, kurie turi fizinį kontaktą su žmonėmis, gaunančiais paramą (pvz., į namus pristato maisto produktus). V. Bielskienė tikina, kad mokymuose bus užtikrintas dalyvių saugumas, saugūs atstumai, visos apsaugos priemonės, vienu metu bus apmokomi tik penki asmenys. Planuojama sudaryti dvi mokymų grupes, vienos grupės apmokymo trukmė apie 30 minučių. Esant geram orui, mokymai vyks lauke. Vėliau šie pratybose dalyvavę asmenys galės apmokyti kitus savanorius ar darbuotojus. Tikimasi, jog šie mokymai padės užtikrinti, kad asmenys, turintys tiesioginį kontaktą su gaunančiais paramą žmonėmis, darbą galėtų atlikti saugiai, nerizikuodami savo bei kitų piliečių sveikata.

Deimantė Bakaitytė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos