baneris leidinys

Savivaldybės administraciją pasiekė informacija, kad planuojamuose grupinio gyvenimo namuose, skirtuose proto ar psichinę negalią turintiems žmonėms, nebus apgyvendinti Kalvarijos ir Vilkaviškio savivaldybės dviejų globos įstaigų gyventojai, nors anksčiau kalbėta, kad būtent šių savivaldybių gyventojai sudarys didžiąją dalį gyventojų. Visgi vicemeras Darius Jakavičius neabejoja, kad namai tušti nebus. Priešingai – jis džiaugiasi, kad juose galės gyventi mūsų savivaldybės žmonės.

Nors anksčiau, pristatant projektus, kalbėta, jog būtent iš Didvyžių bei Kalvarijos socialinės globos namų Šakių rajone pastatytuose bendruomeniniuose namuose galėtų gyventi 20 ar daugiau šių namų gyventojų, dabar gauta informacija, kad globos namai nemato tokios galimybės, mat gyventojų negalia neatitinka reikalavimų, kad jie galėtų gyventi savarankiškai. Apie tai spaudos konferencijos metu praėjusį penktadienį prabilo vicemeras D. Jakavičius. Tačiau vicemeras džiaugiasi, nes tokiu atveju pirmiausiai būtų patenkintas mūsų rajono poreikis. Esą anksčiau buvo skaičiuota, kad rajone yra apie 40 asmenų, kurie galėtų gyventi tokiuose namuose.
 
„Turim paaugusių vyrų, kurie gyvena su savo tėvais, o nelaimės atveju jie liktų vieni“, – sakė D. Jakavičius, omeny turėjęs, kad būtent tokie žmonės galėtų apsistoti savarankiško gyvenimo namuose, kurie rajone turėtų atsirasti 2023 m.

Be to, pabrėžė D. Jakavičius, juose galėtų gyventi ir kiti socialinės priežiūros reikalaujantys asmenys. Reikalui esant paslaugas iš mūsų galėtų pirkti ir Kauno miestas ar rajonas, tad vicemeras neabejoja – tušti namai tikrai nebus.

Priminsime, kad iki 2023 m. savarankiško grupinio gyvenimo namai proto ar psichinę negalią turintiems asmenims turėtų atsirasti Gelgaudiškyje, Šakiuose bei Lukšiuose. Šiuo metu dar derinami žemės sklypų klausimai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos