baneris leidinys

Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis informavo, kad  naujausiu Operacijų centro vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu yra daug karantino sąlygų palengvinimo. Tarp jų  ir sprendimas savivaldybei nevažiuoti parvežti savivaldybės gyventojų nuo Valstybės sienų. Be to, gyventojai galės karantinuotis namuose, ne iš visų valstybių grįžtant bus reikalinga saviizoliacija.

Iki šiol savivaldybės buvo įpareigotos parvežti gyventojus arba juos nuvežti į mobilius patikros punktus, kur reikėjo pasidaryti koronaviruso testus. Gegužės 29 d. sprendimu šis įsakymas yra atšaukiamas – dabar bus galima gyventojams ne tik parvažiuoti savo transportu, bet grįžę asmenys galės saviizoliuotis su kitais šeimos nariais namuose.
 
Savivaldybei išliktų įpareigojimas užtikrinti grįžtančių gyventojų parvežimus, jeigu yra karščiuojantis atvejis. Bet šiuos asmenis reikia vežti nuo sienos iki infekcinės ligoninės, todėl juos reikia gabenti greitosios medicinos pagalbos automobiliu. Anot R. Juškaičio, tokių asmenų per visą karantino laikotarpį rajone nebuvo, bet greičiausiai būtų reikėję gabenti tik tuos asmenis, kurie grįžta į tėvynę per rajono pasienio punktus, o pas mus, kaip žinia, Ramoniškių pasienio punktas yra uždarytas. Įsigaliojus šiems palengvinimams, savivaldybei praėjusią savaitę teko vežti tik vieną asmenį į mobilų punktą, o visi kiti grįžusieji važiavo savo transportu.

Gera žinia, anot R. Juškaičio, kad saviizoliuotis savivaldybės patalpose, kuriose privaloma užtikrinti saviizoliaciją gyventojams, jeigu jie neturi tokios galimybės namuose, praėjusią savaitę neatsirado nė vieno pageidaujančio asmens, pastarąją savaitę dar gyvenę trys žmonės baigė saviizoliacijos laikotarpį. Be to, nuo šiol pasirūpinti saviizoliacija turės nebe savivaldybės, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir sveikatos įstaigos, kurios privalės įteikti kiekvienam grįžusiam dokumentus, kuriais bus pagrindžiama, kad gyventojas pats sutinka savanoriškai laikytis saviizoliacijos. Tačiau jeigu paaiškės, kad grįžęs žmogus vis dėlto neturi kur karantinuotis, tada jis jau bus nukreiptas per minėtas įstaigas, bet ne per savivaldybes į specialiai tam numatytas vietas.

Praėjusią savaitę rajone buvo 30–40 asmenų, kurie buvo stebimi ir privalėjo karantinuotis. Kiekvieną pirmadienį savivaldybė gaus sąrašą šalių, iš kurių atvykstantiems ar parvykstantiems asmenims bus privaloma saviizoliacija, nes ne iš visų šalių parvažiuojant reikės saviizoliuotis. Šiuo metu yra 24 šalys, iš kurių parvykus saviizoliuotis jau nėra būtina.

Operacijų centro vadovo sprendimu stipriai sušvelninami reikalavimai įstaigoms – galima organizuoti susirinkimus, pasitarimus, bet rekomenduojama jų metu dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones. Be to, į savivaldybę vėl galės užsukti ir gyventojai, norėdami išsiaiškinti jiems aktualius klausimus, bet darbuotojams aptarnaujant gyventojus yra rekomenduojama išlaikyti saugų atstumą, geriausia atskiriant lankytoją ir darbuotoją pertvara, o jeigu pertvaros nėra, tada reikia pridengti savo nosį ir burną.

Savivaldybės nuo šiol yra skirstomos į padidintos rizikos ir mažos rizikos savivaldybes, o tai nustatoma skaičiuojant susirgimo atvejus per 14 pastarųjų dienų 100 tūkst. gyventojų. Kaip sako R. Juškaitis, su tuo vienu atveju pastarąją savaitę mes patekome į padidintos rizikos savivaldybių sąrašą, tačiau pagal tokią skaičiavimo metodiką tikriausiai į tą sąrašą patenka ir dar mažesnės savivaldybės.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos