baneris leidinys

valakbudzio kelias
Kelyje Išdagai–Naudžiai–Valakbūdis šiuo metu pilna UAB „Kauno keliai“ technikos, kuri ruošia pagrindus asfalto dangos liejimui. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Vykstantiems į Panovius pro Išdagus Valakbūdžio kaimo kryptimi šiuo metu kelionė gali būti nesklandi – kelyje Išdagai–Naudžiai–Valakbūdis penkių kilometrų ruože dūzgia UAB „Kauno keliai“ sunkiasvorė technika, kuri ruošia kelio pagrindą asfalto dangos liejimui.

Pagaliau šiame kelio ruože gyventojai sulauks daugelį metų žadėtos asfalto. Lietuvos automobilių kelių direkcija, kuri yra šio kelio savininkas, gegužės 15 d. pasirašė darbų sutartį už 2 mln. 200 tūkst. eurų su rangovais UAB „Kauno keliai“. Porą savaičių minėtame kelio ruože vyksta intensyvūs kelio sankasos tvarkymo, drenažo sistemos įrengimo darbai. Čia bus įrengta vadinama „šalto asfalto“ danga, kuri, pasak kelininkų, yra patvaresnė ir ilgaamžiškesnė. Kad paspartintų darbus, įmonė nusisamdė tris ekskavatorius netgi iš Lenkijos, jie papildė ir taip gausią technikos bazę, todėl technika dūzgia ne vienoje atkarpoje, o visame kelio ruože. Įmonės darbuotojai atskleidė paslaptį, kad iš kaimyninės šalies techniką rangovai samdosi ne šiaip sau – ji turi modernesnę palydovinę sistemą, kuria galima efektyviau, tiksliau ir sparčiau vykdyti darbus. Be minėtų trijų ekskavatorių, kelyje dar dirba keturi kiti įmonės ekskavatoriai, du buldozeriai, greideris ir 11 sunkiasvorių mašinų. Įmonė vietos ūkininko laukuose yra įsirengusi technikos laikymo aikštelę, o kadangi ketina ateityje pasitelkti dar daugiau technikos, mano, kad turės įsirengti dar vieną aikštelę jai laikyti.

Vietos gyventojai taip pat stebisi, kad įmonė kelyje darbus vykdo itin sparčiai ir juokauja, kad teks priprasti ateityje gyventi be dulkių. Įmonės darbininkai mano, kad jeigu niekas nesutrukdys, darbai per tris mėnesius tikriausi bus baigti. Tačiau po to dar porą mėnesių užtruks dokumentacijos tvarkymas bei galutinis darbų pridavimas. Sutartį Kelių direkcija su rangovais pasirašiusi ir darbai turėtų būti baigti iki spalio mėnesio. Tačiau kartais iškyla ir netikėtų kliūčių, pavyzdžiui, prieš savaitę viską talžė kruša, kuri gerokai apgadino ir rangovų techniką bei laukuose stovėjusias darbininkų mašinas. Taip pat kartais kelininkams koją kiša  ir vietos ūkininkai, kurie galimai yra nepatenkinti dėl vykdomų kelyje darbų, nes darbuotojai iš ryto atvykę į objektą randa ištraukinėtus kelio ribas žyminčius stulpelius.

Beje, ši 5 km kelio atkarpa yra ne vienintelė, kur darbuojasi UAB „Kauno keliai“ – ta pati rangovų įmonė dar paklos 700 m asfalto dangos ir ties Bajoraičių kaimu, kelyje  Miknaičiai–Slavikai–Kiduliai, o darbai tame ruože vyksta taip pat intensyviai, kaip ir prie Išdagų.

Pasak darbininkų, eismo dalyviams kelyje pravažiuoti kliūčių nėra ir eismas vyksta įprastai, bet diskomfortą vairuotojams kelia dulkės, todėl įmonė jau kelintą dieną kartu su vietos ūkininkais rūpinasi, kad kelio danga būtų palaistyta.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos