baneris leidinys

kameros mieste
Savivaldybės prieš keletą metų įsigytos ir mieste įrengtos 16 vaizdo stebėjimo kamerų šiuo metu neduoda rajonui tiek naudos, kiek turėtų teikti šiuolaikiška moderni vaizdo stebėjimo sistema, o policijos pareigūnams jos nepalengvina darbo tiriant nusikaltimus. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Puikiai veikianti stebėjimo kamerų sistema būtų kiekvieno rajono siekiamybė. Ji leidžia užtikrinti saugumą ir pasitarnauja policijos pareigūnams aiškinantis įvairaus pobūdžio nusikaltimus. Deja, situacija su mieste įrengtomis vaizdo stebėjimo kameromis yra nedžiuginanti – kamerų yra, bet iš jų jokios naudos.

Šis opus klausimas dėl miesto vaizdo stebėjimo sistemos neveiklumo buvo aptartas Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu. Anot komisijos pirmininko, administracijos direktoriaus Dainiaus Grincevičiaus, rajone per įvairius projektus turime prisipirkę 16 vaizdo stebėjimo kamerų, bet klausimas – kiek jos naudingos. Posėdyje dalyvavęs Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius sako, jog šiandien policijai jau nebeužtenka naudotis tokiais vaizdo stebėjimo kamerų duomenimis, kuriuose yra tik nuvažiuojančio automobilio spalva.

„Reikia, kad kamera būtų efektyvi pagal tai, kokia ji yra. Su šių dienų modernia vaizdo stebėjimo įranga jau galima identifikuoti ir atpažinti pravažiuojančio automobilio numerius, tiek dieną, tiek naktį matyti juose esančių asmenų veidus“, – taip įsivaizduoja modernias vaizdo stebėjimo technologijas policijos komisariato viršininkas.

Pasak A. Kvederevičiaus, šiuo metu iš 16-os savivaldybės įsigytų kamerų pareigūnai naudojasi tik trijų kamerų vaizdo įrašais. Anot viršininko, kai kurios miesto kameros nėra aktualios policijai, nes jos filmuoja tik tam tikras vietas, tačiau didieji miestai jau daug metų deda visas pastangas, kad būtų stebimi įvažiavimai į juos, o tai itin aktualu kalbant apie nusikaltimų prevenciją.

„Tikrai nenorime, kad nuskambėtume kaip kokia provincija, kuri būtų nusikaltėliams erdvė perkelti įvairias nusikalstamas veikas“, – sako A. Kvederevičius.

Pasak policijos atstovo, dabar pirmiausiai reikėtų sutvarkyti jau įsigytą savivaldybės vaizdo kamerų stebėjimo sistemą, kad policija ja galėtų naudotis, o vėliau būtų galima pagalvoti, kokios įrangos reikėtų papildomai, kuri stebėtų miesto įvažiavimus. Anot A. Kvederevičiaus, gera stebėjimo sistema pasitarnautų aiškinantis įvairius nusikaltimus, pavyzdžiui, kas birželio pradžioje pavogė Šakių mieste J. Basanavičiaus ir Aušros gatvių sankryžoje buvusį sferinį veidrodį, o gal padėtų išaiškinti tokį įvykį, kaip be žinios dingusi moteris, kurios vis dar ieškoma.

Viršininkas mano, kad profesionali firma turimas savivaldybės kameras galėtų patvarkyti, pritaikyti prie policijos naudojamos įrangos, o techninę priežiūrą turėtų atlikti specialistai, kurie išmano tokius įrenginius. Kažkam reikia vykdyti nuolatinę jų priežiūrą, kad ir paprasčiausiai nuvalyti kažkur aukštai pakabintų vaizdo kamerų ekranus. D. Grincevičius sako, kad šiuo metu savivaldybėje dirbantys specialistai kažkiek prižiūri turimas kameras, bet specialisto, kuris būtų tik už jas atsakingas, šiuo metu nėra. Tačiau pirmiausiai, pasak administracijos direktoriaus, reikėtų inventorizuoti tas visas jau turimas vaizdo stebėjimo kameras, žiūrėti, kaip jas atnaujinti ir statyti į tas vietas, kur jos yra reikalingiausios, pavyzdžiui, prie miesto įvažiavimų.

Pasak A. Kvederevičiaus šiuo metu policija daugiausiai naudojasi privačių įmonių turima stebėjimo sistema, tačiau ir tai ne visose vietose kameros yra nukreiptos į važiuojamąją dalį, nes dažniausiai jų pagrindinė funkcija – stebėti tą teritoriją, kurią jos ir turi saugoti. Prie miesto įvažiavimų pareigūnai šiuo metu dažnai pasistato fotoaparatus, bet norint visiškai apsaugoti miestą, pasak viršininko, šiandien to tikrai neužtenka. Dar viena problema su miesto stebėjimo sistema yra ta, kad ne visos savivaldybės įsigytos kameros yra prijungtos prie policijos sistemos taip, kad jas pareigūnai galėtų peržiūrėti iš karto – reikia važiuoti prie vadinamų kaupiklių, kur yra visi duomenys. Be to, kartais išsitrina kelių sekundžių duomenys, nors medžiagos nedaug, bet ji būna dažnai itin svarbi aiškinantis nusikaltimus. Policijos atstovas mano, kad šiais laikais tokių techninių nesklandumų galima išvengti diegiant miesto stebėjimo sistemas, o tam pasitarnauja moderni įranga.

Beje, 2019 m. kovo mėnesį savivaldybėje viešėjo UAB „Technologinių paslaugų sprendimai“ direktorius Eugenijus Rimkevičius, kuris tądien pristatė modernias šiuolaikines vaizdo stebėjimo sistemas, kurios šiandien diegiamos didžiuosiuose miestuose. Tąkart direktorius aiškino, jog samdomų įmonių, kurios suteikia tiek pačią įrangą, tiek atlieka jos priežiūrą, paslaugos atsiperka, jeigu mieste yra įrengiama greičio stebėjimo kamera, o už viršytą greitį surinktų pinigų dalis vėliau yra grąžinama savivaldybėms.

Savivaldybės administracijos direktorius D. Grincevičius ir jo pavaduotojas Redas Juškaitis mano, kad pirmiausiai reikia įveiklinti, padaryti efektyvias tas vaizdo stebėjimo kameras, kurias savivaldybė šiuo metu jau turi įsigijusi.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos