baneris leidinys

pinigai eu
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė naujus metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų duomenis už 2019 metus. Šiemet galima susipažinti su beveik 48 tūkst. viešai skelbiamų turto deklaracijų išrašų. Žvilgtelėjome, kokį turtą praėjusiais metais deklaravo Seimo bei savivaldybės tarybos nariai, administracijos darbuotojai. Nors turtingųjų, pasirodo, pas mus ne itin gausu, bet vienas kitas į VMI 200-ukus patenka.

Tarp Seimo narių turtingiausias – Ramūnas Karbauskis (24 mln. 338 tūkst.), antras Bronius Bradauskas (8 mln. 314 tūkst.), trečias – Gabrielius Landsbergis (1mln. 535 tūkst.). Tiesa, jo žmona Austėja Landsbergienė deklaravo pernai turėjusi apie 12 mln. 900 tūkst. eurų vertės akcijų, todėl bendras Landsbergių šeimos turtas nuo kiek mažiau nei 1 mln. 900 eurų 2018 metais paaugo iki 14 mln. 500 eurų pernai. Be jų, labiausiai už visus per metus išaugo „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio turtas. Jis deklaravo nekilojamojo turto ir piniginių lėšų daugiau nei už 8 milijonus eurų daugiau nei 2018-aisiais.
 
VMI sudarytame didžiausią turtą deklaravusių Seimo narių 200-uke galima rasti ir mūsiškius. Kraštietis, Vilkaviškio apygardoje išrinktas „valstietis“ Seimo narys Kęstutis Smirnovas pagal deklaruotą turtą yra 64-as (jo deklaruotas turtas ir lėšos sudaro 130 tūkst. 474 eurus). Zanavykų apygardoje, dabar pervadintoje į Sūduvos šiaurinę, išrinkta Seimo narė Irena Haase (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) užima 125-ą vietą, turto yra deklaravusi už 24 tūkst. 816 eurų.

Kalbant apie didžiausią turtą deklaravusius tarybos narius kaimyniniai rajonai skaičiuoja bent po keletą į 200-uką patekusių politikų. Mūsiškiai tarybos nariai, rodo deklaracijos, didelių turtų nevaldo. Į 200-uką patenka ir 89 vietą užima vienintelis Mantas Ižganaitis (TS-LKD), deklaravęs turto už daugiau nei 529 tūkst. eurų. Anksčiau pagal turto deklaracijas kaip vienas daugiausiai turto deklaravusių pakliūdavo ir buvęs rajono meras, dabar tarybos narys Juozas Bertašius. Šįkart jo tarp didžiausią turtą valdančių rasti nepavyko, užtat jo sutuoktinė Genovaitė Bertašienė sutuoktinių kategorijoje yra 115-oje vietoje (deklaruotas turtas sudaro 450 tūkst. 208 eurus).

Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų grupėje, kuriai priskirti ir administracijos direktoriai bei kiti savivaldybės tarnautojai pagal deklaruoto turto dydį 59-oje vietoje yra mero Edgaro Pilypaičio patarėja Violeta Simonavičienė (deklaruota turto už 224 tūkst. 152 eurus). Administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis – 162-as su 121 tūkst. 595 eurais  deklaruoto turto.

Akcinių bendrovių, kurių akcininkė yra savivaldybė, vadovų ir jų pavaduotojų 200-uke ir keletas rajono bendrovių atstovų. Paskutinėje, 200-ojoje vietoje yra UAB „Šakių šilumos tinklai“ vadovas Raimonas Rauckis (47 tūkst. 784 tūkst.), jo pavaduotojas Vilmantas Paškevičius turto deklaravęs gerokai daugiau – 156 tūkst. ir yra 74-oje vietoje. Sąraše 140-as UAB „Šakių autobusų parkas“ direktorius Tomas Povilaitis (90 tūkst. 573 eurai.). UAB „Šakių vandenys“ direktoriaus pavaduotojas Ramutis Janarauskas 174-as (63 tūkst . 110 eurų).

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos