baneris leidinys

Jaunimo reikalų tarybos posėdžio metu svarstyta dėl jaunimo projektų finansavimo, lėšų skyrimo Šakių rajono mokinių tarybos atributikai, kalbėta apie pandemijos pasekmes jaunimui. Nutarta, kad finansavimas bus skirtas visoms trims pateiktoms iniciatyvoms: „Mobilus darbas Šakių rajone 2020“, „Laisvas būti 2020“ bei Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programos įgyvendinimui Šakių rajone.

Nors JST finansavimą gavo, anot Šakių atvirojo jaunimo centro (AJC) vadovės Juditos Ambrasienės, Jaunimo reikalų departamentas (JRD) suteikia vienokias sumas, o savivaldybės bendrame finansavime skiriama tiek, kiek prašo mentorius. JST susitarta skirti 1 tūkst. eurų, už šią sumą finansuojami septyni savanoriai pusei metų, todėl lengvai galima apskaičiuoti, kiek skiriama vienam savanoriui (į sumą įeina mokymai ir asmeninės savanorių išlaidos: kelionės išlaidos, pinigai maistui).
 
„Aš asmeniškai, jeigu reikia, nubraukiu nuo mentoriaus atlygio, nes yra svarbu, kad savanoris nepatirtų jokių išlaidų“, – teigė AJC vadovė.

Pasak J. Ambrasienės, kai AJC tapo savanorišką veiklą organizuojančia organizacija, ji mentore dirbo savanoriškai (be atlygio). Nors organizacija buvo gavusi nedidelį finansavimą, tačiau viskas buvo numatyta savanorių išlaidoms bei mokymams. Vėliau JRD neleido taip dirbti (savanoriauti), keitėsi departamento finansavimas (orientuotasi į tai, kad mentoriai gautų atlygį ir savanoriai nepatirtų jokių išlaidų). Šiuo metu departamentas negaunantiems finansavimo (iš departamento arba savivaldybės) neleidžia dirbti su savanoriais, todėl iš savivaldybės prašyta projektus paremti dar penkiais bei dešimt procentų nuo gautos iš JRD projektų sumos, skirtos užsiėmimams rengti.

Karantino laikotarpiu, pasak AJC vadovės, savanoriavimas nebuvo sustabdytas. Jaunimas ir jų kuratoriai šį laiką kultūros įstaigose išnaudojo labai kūrybingai. Vieni vykdė užsiėmimus, diskusijas ir kitas veiklas nuotoliniu būdu, dirbo uždaroje grupėje, ugdė komandinius įgūdžius, kiti jaunuoliai užsiėmė informacijos rengimu ir platinimu internete, vėliau įsitraukė į kino vakarų, stebimų iš automobilių, organizavimą. Šakių rajono mokinių tarybos pirmininkė Austėja Ižganaitė pritaria, kad, jei kalbame apie mokinius, kurie užsiima ir daro daugiau, ne tik mokosi, tai jiems karantinas nesutrukdė užsiimti šiomis veiklomis, o tie, kurie ieškojo priežasčių, kaip nieko nedaryti, tie puikiai jas rado.

„Priklauso, ko tu nori: ar ramiai sau pragyvent tuos 12 metų mokykloje, ar visur būti, dalyvauti bei veikti“, – dalinosi mintimis mergina.

Kol kas Šakių rajone savanoriauja 15 savanorių, tačiau antram metų pusmečiui yra užsiregistravęs tik vienas jaunuolis. A. Ižganaitė, pati savanoriaujanti Šakių kultūros centre, teigia, kad dabar dauguma jaunų žmonių į viską žiūri labai pasyviai bei negatyviai, rodos, jiems nieko nereikia. Anot jos, palaikymo trūksta ir iš mokytojų bei visuomenės. J. Ambrasienės teigimu, įtakos tokiam mažam susidomėjimui turėjo ir karantinas bei nežinomybė, ar pavyks savanoriauti. Registracija vyko karantino laikotarpiu, kai dar nebuvo aišku, kada tiksliai baigsis karantinas, kokios bus sąlygos, apribojimai ir reikalavimai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos