baneris leidinys

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Šakių rajone, kaip ir dar aštuoniose savivaldybėse, fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga negu kitose Lietuvos savivaldybėse, todėl nuo liepos 27 d. iki rugpjūčio 2d. čia bus intensyvesni tyrimai dėl koronaviruso.

Beje, Šakių rajono savivaldybė tarp rizikingesnių pakliuvo ir ankstesnę savaitę, o šįkart, be Šakių, intensyvesni testavimai vyks ir Trakų, Kėdainių, Molėtų, Vilniaus, Šalčininkų, Klaipėdos rajonų bei Panevėžio ir Kauno miestų gyventojams.
 
Testavimo tvarka išlieka tokia pati: šiose didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Šiuo metu Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra 3,7. Intensyvesnis testavimas reikalingas tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinis rodiklis 100 tūkst. gyventojų viršija Lietuvos vidurkį bei yra didesnis už 5, o per paskutines 14 dienų buvo nustatytas daugiau nei vienas užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis. Skelbiama, kad Šakių rajone šis rodiklis yra 15.

Šakių rajone tebėra keturi oficialiai patvirtinti koronaviruso susirgimo atvejai.

Nuo šeštadienio, rugpjūčio 1-osios, Vyriausybei nusprendus grįžta privalomas veido kaukių dėvėjimas viešose uždarose vietose. Tai yra kaukės bus privalomos prekybos centruose ir viešajame transporte, tačiau jos nebus būtinos viešojo maitinimo įstaigose ir kultūros bei sporto renginiuose. Atkreipiamas dėmesys, kad čia privaloma paisyti rekomenduojamų atstumų, turi būti ribojami žmonių srautai. Didžiųjų prekybos tinklų atstovai skelbė, kad nuo šeštadienio kaukių nedėvintys klientai nebus įleidžiami į parduotuves.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos