baneris leidinys

liepos kn
Nugenėtos liepos Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos teritorijoje kai kuriems naumiestiečiams sukėlė pasipiktinimą. L. Poškevičiūtės nuotr.


Pamatęs Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos teritorijoje nugenėtas liepas, apie tai vienas akylas pilietis informavo Aplinkos apsaugos departamentą. Darbus organizavęs gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Bernardinas Petras Vainius, už liepų nugenėjimą gavęs baudą, prisipažįsta, kad tiesiog neišsiėmė iš seniūnijos leidimo šakoms genėti.
 
Vinco Kudirkos gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams B. P. Vainius pasakojo, kad dar vasario 10 d. suorganizavo darbus ir buvo apgenėtos daugiau kaip dešimties liepų šakos, suformuojant medžiams kupolo formą. Tiesa, prasidėjus karantinui, aiškintis aplinkosaugininkai dėl skundo neskubėjo, pasak B.P. Vainiaus, jis juos raštu informavo, kokie darbai buvo atlikti.

Atvykę Kazlų Rūdos aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai apžiūrėjo nugenėtas liepas, kaip prisipažino B. P. Vainius, visgi iš seniūnijos nebuvo išimtas leidimas medžiams genėti.

„Kelis kartus dėl liepų genėjimo kalbinau tuometinį miesto seniūną Algimantą Baubonį, teiravausi, kada turės bokštelį, sakiau, kad noriu apgenėti liepas. Seniūnas pažadėjo, kad bus tas bokštelis. Po pokalbio daugiau nesukau sau galvos... Žinojau, kad nuo praeitų metų liepos 1 d. įsigaliojęs nutarimas, pagal kurį priimti reikalavimai, kad jei genimos šakos virš 5 cm skersmens, jau reikalingas leidimas“, – aiškino B. P. Vainius.

Liepos 29 d. aplinkosaugininkai surašė protokolą ir paskyrė B. P. Vainiui 40 eurų baudą. Pasiteiravus, kaip vertina tokį aplinkosaugininkų sprendimą, B. P. Vainius neslėpė ironijos:

„Tai uolių valdininkų darbas nesąmoningiems sprendimams įteisinti. Vien dėl popieriuko, kurio neišsiėmei, tau skiria baudas... Tai noriu pasakyti – jei turite gerų iniciatyvų, neskubėkit, nes būsite nubausti.“

Kazlų Rūdos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Aušra Kondratienė, kuri aiškinosi skundo aplinkybes, patikino, kad plačiau komentuoti negali, o išsamią informaciją pateiks, kai bus baigti visi procedūriniai veiksmai.

Kad daro gerą darbą genėdamas gluosnį Šakių mieste Kranto g., galvojo ir vienas šakietis, tačiau sulaukė aplinkosaugininkų dėmesio. Tiesa, tokios iniciatyvos jis ėmėsi ne savo valdoje, bet viešoje teritorijoje. Jis taip pat neturėjo leidimo genėti medžio, už šį pažeidimą jam irgi gresia piniginė bauda.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos