baneris leidinys

sakuros
Medelių sodinime noriai dalyvavo Šakiečių bendruomenės nariai, jų atžalos, prie akcijos prisijungė ir gretimame daugiabutyje gyvenanti šeima. G. Bernotienės nuotr.


Šeštadienį Šakiuose, pasiesartyje nuo Jaunimo kūrybos ir sporto centro pusės, buvo tikras sujudimas – Šakiečių bendruomenės nariai čia paruoštoje vietoje sodino sakuras – įspūdingų žiedų japoniškas vyšnias.
 
Mintis miesto erdves papuošti šiais įspūdingų žiedų medeliais kilo Šakiečių bendruomenės pirmininkei Zitai Jakaitienei, kurios idėjai pritarė ir kiti bendruomenės nariai. Tad nieko nelaukdami jie pateikė paraišką projekto įgyvendinimui ir gavo 1200 eurų paramą. Moteris džiaugėsi, kad medelius pavyko nupirkti gana pigiai – už vieną mokėjo po 45 eurus.

„Kalvarijoj sakė mokėjo po 120“, – teigė Z. Jakaitienė, vildamasi, kad šakiečiai bus supratingi ir medelius saugos.

Moteris tikisi, kad medeliai gerai peržiemos ir jau pavasarį praeivius bei miesto svečius džiugins pirmaisiais žiedais. Galbūt ne tik į Vilnių, bet ir į Šakius plūs norintys įsiamžinti prie šių savo žiedais kerinčių augalų. Bendruomenės centro pirmininkė sako, jog negali žinoti, gal ateityje pavyks parengti dar kokį projektėlį ir sakurų sodelį praplėsti ar šių medelių pasodinti ir kur nors greta.

Buvo svarstymų dėl saugumo ir vaizdo kameras šioje vietoje įrengti, tačiau tam pritrūko lėšų.

Ji dėkinga ne tik idėją palaikiusiems ir šeštadienį medelių sodinime dalyvavusiems bendruomenės nariams, bet ir savivaldybės architektui Mantui Paketuriui, su kuriuo buvo aptarta ne viena galima vieta sakuroms, bet galiausiai pasirinkta būtent ši, kuri yra pakankamai matoma, įsaulėje, bet ir šiek tiek apsaugota nuo vėjo – gretimai gyvena gyventojai, kurių sklypas apželdintas medžiais. Bendruomeniečių žiniomis, ir seniūnija ketina rūpintis šios vietos apželdinimu, tad ateityje teritorija tik gražės.
Neapsieita ir be seniūnijos darbuotojų Lino Balčiaus, Editos Kardauskienės seniūno Daliaus Jasevičiaus pagalbos – teritorija buvo išlyginta, nušienauta, sužymėtos vietos medelių sodinimui. Bendruomeniečiai viliasi – galbūt seniūnija augalus ir palaistys.

Iš viso pasiesartyje pasodinta 20 sakurų. Į darbą mielai kibo bendruomenės nariai, palaikydami gražią iniciatyvą prisijungė ir gretimo daugiabučio gyventojai – Mindaugo, Jurgitos ir Kristupo Simonavičių šeima. Būtent prieš daugiabučio pastatą ir atsivers sakurų sodelio vaizdas.

„Pamatėme, kad veiksmas vyksta, ir atėjome padėti. Labai graži akcija“, – sakė jie.

Tad sutelkę jėgas ir nestokodami geros nuotaikos visi kibo į darbus – vieni iš Siesarties nešė vandenį, kiti ruošė medeliams duobutes. Beje, šis darbas nebuvo itin paprastas, nes kastuvais įveikti gana molingą ir kietą žemę buvo sunku, vyrai atsinešė ir laužtuvų, moterys, norėdamos pagerinti dirvą, pylė atsivežtą juodžemį. Per keletą valandų darbas buvo nudirbtas su viltimi, kad jis, kaip ir investicija, nenueis veltui – medeliai prigis ir nebus niokojami, o žiedai džiugins ir vietinį, ir svečią, ir taku praeinantį ar dviračiu minantį pilietį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos