baneris leidinys

isdagu tvenkinys
Kelių jaunų šeimų iniciatyva ir lėšomis vandens telkinys Išdaguose tampa neatpažįstamas – išvalytas, sutvarkyta aplinka. Asmeninio albumo nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kelios Išdagų kaimo (Šakių sen.) Žiedo gatvės 6-to daugiabučio namo šeimos ėmėsi gražios iniciatyvos – sutvarkyti gretimai namo esantį nedidelį tvenkinį: jį išvalė, o ateityje planuoja sutvarkyti ir vandens telkinio aplinką – iniciatyvūs išdagiškiai tai daro savo lėšomis.

Kad reikia sutvarkyti prie daugiabučio namo vandens telkinį, idėja kilo išdagiškei Eglei Kovalienei ir jos vyrui. Tokiam sumanymui pritarė ir dar kelios šiame name gyvenančios šeimos iniciatyvą parėmė asmeninėmis lėšomis.

„Tai buvęs priešgaisrinis prūdas , visas apkerpėjęs, čia buvo toks nendrynas. Mums kilo idėja šią vietą susitvarkyti, todėl pirmiausiai kreipėmės į Išdagų seniūnaitį Auginą Martinkevičių dėl pagalbos organizuojat tvenkinio tvarkymo darbus ir savaitgaliais kibdavom į darbus“, – gražios idėjos užuomazgomis dalinosi E. Kovalienė, įvardijusi, kad pirmiems tvarkymo darbams jau išleista 300 eurų.

Išdagų seniūnaitis A. Martinkevičius pasakojo, kad, išgirdęs išdagiškių prašymą, jis pirmiausiai dėl šios kūdros tvarkymo kreipėsi į seniūną, kuris neprieštaravo tokiai išdagiškių idėjai. Technika tvarkant vandens telkinį pagelbėti pasisiūlė Išdaguose šiuo metu apsistoję kelią Išdagai–Naudžiai tvarkantys lenkų įmonės darbuotojai.

„Aš sutikau, kad dumblą iš prūdo, išgenėtas šakas piltų netoliese man priklausančioje teritorijoje, suderinom darbus su seniūnu. Talkininkai neišpjovė, neiškirto nieko, ko negalima“, – pasakojo seniūnaitis.

Anot jo, labai pagirtina tokia jaunų žmonių iniciatyva, kurios jis pasigenda iš Išdagų bendruomenės centro.

„Manau, kad šitas kaimas dar nepasmerktas. Tik bendruomenė galėtų aktyviau dalyvauti ir kažką nuveikti kaimo labui. Bendruomenė gauna pinigiukų, galėtų truputį motyvuoti“, – įsitikinęs seniūnaitis.

Taigi trys Žiedo g. 6-ojo namo šeimos (Kovalių, Dvilaičių, Mockaičių) vieną šeštadienį ir kibo į darbus: ekskavatoriumi buvo iš dalies išvalytas vandens telkinio dugnas, suformuota viena pakrantė, talkininkai iš pakrančių išpjovė nereikalingus krūmus, išvalė šabakštynus, aptvarkė aplinką.

Praėjusį savaitgalį buvo toliau tęsiami vandens telkinio ir jo aplinkos tvarkymo darbai. Pasak E. Kovalienės, praktiškai iki galo buvo išvalytas kūdros dugnas, nulyginta ir suformuota dar viena jo pakrantė. Išdagiškių užmojai išties nemenki – jie planuoja smėliu išpilti ir akmenukais iškloti pakrantes, įrengti smėlio dėžę vaikams, tik, anot išdagiškės, šiuos darbus planuojama atlikti jau kitąmet.

„Norime, kad būtų graži aplinka mums patiems, mūsų vaikams. Todėl apsodinsime kriaušių, obuolių vaiskrūmiais. Norime sutvarkyti taip, kad vaikai galėtų vasarą čia ir maudytis“, – ateities planais dalijosi Išdaguosi jau 15 metų gyvenanti E. Kovalienė.

Išdaguose veikia ir bendruomenės centras, ir kiti kalbinti išdagiškiai pasigedo jų aktyvesnės veiklos, pagalbos tvarkant šį Išdagų kaimo kampelį.

„Kažką darydami, kurdami, norim atgyvinti kaimą. Žmonių daug, deja, entuziastų, darančių kažką, nėra daug“, – pokalbį užbaigė E. Kovalienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos