baneris leidinys

rolskis atsisveikinimas
Slavikų bendruomenė išleido vienetinį leidinuką, į kurį sudėjo penkerių metų klebono Donato Rolskio tarnystės akimirkas Slavikuose. Dvasininkas vartydamas knygelę juokavo: kai jam bus šimtas metų – ją brangiai parduos. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Spalio 11 d. Slavikų Šv. Onos bažnyčios klebonas Donatas Rolskis paskutinį kartą laikė Mišias kaip šios parapijos klebonas. Penkerius metus šioje parapijoje tarnavęs klebonas atsisveikino su tikinčiaisiais, nes apsisprendė pasišvęsti tarnystei Dievui Marijonų vienuolijoje.

Apniukęs praėjęs sekmadienis, jau iš tolo ant kalnelio geltonuoja Slavikų Šv. Onos bažnyčia. Naujai išklotais laiptais, kurių šonuose vis dar žydi ledukai, kopė parapijiečiai Mišioms. Ne kasdienėms.

Į atsisveikinimo Mišias susirinko pilna Slavikų Šv. Onos bažnyčia.

Sekmadienio Mišios nuo pirmos minutės buvo itin jautrios, į bažnyčios skliautus kilo giesmininkų balsai. Jaudinosi klebonas D. Rolskis, tiesa, per pamokslą pasidžiaugęs taip gausiai susirinkusiais parapijiečiais, švelniai juokavo, jog pažvelgęs į bažnyčios suolus pagalvojo – „šiandien turbūt Velykos“.

Dvasininkas kalbėjo, kad jis šiandien nori ne tik pabūti kartu su parapijiečiais, bet tarti žodį, leisiantį suprasti, kas pastūmėjo jį į vienuolystę. D. Rolskis pripažino, kad, dar būnant klieriku, vėliau kunigaujant, jau buvo užuomazgų, kilo minčių apie vienuolio gyvenimą. Jis nuolat palaikė ryšius su vienuolynu, kasmet stiprino asmeninį dvasingumą ir pamaldumą.

„Augdamas savo pasiryžimuose, mintyse ir troškimuose, nusprendžiau pagilinti savo pasirinkimą. Klebonaudamas tiek Sintautuose, tiek Slavikuose, visur stengiausi atiduoti savo gyvenimą, darbą, įnašą parapijai, vadovaudamasis Evangelija pagal Matą, kurioje rašoma: „Parduok visa, ką turi, ir sek paskui mane.“ Nesureikšmindamas turto reikšmės, vykdžiau tai būdamas klebonu parapijose. Tačiau besimelsdamas, besigilindamas, bemąstydamas savo asmeniniame maldingume supratau, kad to neužtenka, kad noriu save patį paaukoti Viešpačiui. Kad Dievui reikia atiduoti ir savo gyvenimą. Todėl ir žengiu vienuoliniu pašaukimu į vienuolinį gyvenimą tam, kad paaukočiau save patį Dievo garbei“, – kalbėjo dvasininkas ir pridūrė, kad jam yra sunku išaiškinti parapijiečiams, ką reiškia „atiduoti save patį“.

Anot klebono, pastaruoju metu jis išgirsdavo klausimų – kodėl renkasi vienuolio kelią, kodėl palieka parapiją? D. Rolskis pripažino, kad tuomet jis pajunta, kad žmogui kartais sudėtinga suprasti dvasinį gyvenimą.

„Sudėtinga suprasti tą aukštesnį dvasinį lygį, kuris kalba jau ne paprasta kalba, o dvasiniais ženklais, dvasiniais vedimais. Jų įžvelgimas, jų išgyvenimas prašoka šitą gyvenimą tik tuomet, kai tu sugebi pavesti tam Dievo vedimui. Ir kai supranti, kad jau mane Viešpats gano, ir man jau nieko nestinga“, – savo pašaukimo kelią aiškino D. Rolskis ir pamokslo pabaigoje linkėjo parapijiečiams ir toliau daug melstis, tiesa, jau su kitais parapijos klebonais, būti kartu maldoje su Dievu Slavikų šventovėje.

D. Rolskis į Slavikų parapiją tarnauti buvo paskirtas 2015 m. liepos 13 d., per tuos daugiau nei penkerius metus bažnyčia suremontuota iš pagrindų, trinkelėmis iškloti takai, įrengti nauji laiptai, klebonas nepavargo daryti gerus darbus – jo iniciatyva sutvarkyti ir Slavikuose tarnavusių kunigų kapai. Įrašai parapijos knygose paliudija ir kitą statistiką: kunigas pakrikštijo 86 kūdikius, sutuokė 7 poras, Pirmosios Komunijos priėjo 38 vaikai, Sutvirtinimo sakramentas suteiktas 52 parapijos jaunuoliams, palaidoti 102 parapijiečiai.

Po šv. Mišių už ilgametę draugystę kunigui dėkojo choristai, jų vardu kalbėjęs buvęs miestelio seniūnas Vidmantas Sprainaitis sakė, kad klebonas parapijiečių akyse kilo savo pavyzdžiu, darbais, linkėjo ir toliau kilti ir tęsti dvasinę kelionę. Už nuoširdų rūpinimąsi parapija, už gražų bendradarbiavimą ruošiantis šventėms dėkojo ir miestelio seniūnas Valdas Dumčius sakydamas, kad ilgėsis ilgų pokalbių seniūnijoje prie arbatos puodelio, nuoširdaus klebono juoko. Seniūnas kvietė nepamiršti Slavikų, o apsilankyti, atvykti į miestelio renginius. Atsisveikinti atvyko ir sėkmės tarnystėje linkėjo Slavikų mokyklos bendruomenė, šilgaliečiai, panoviečiai.

„Parapijoje buvo padaryti didžiuliai darbai per ypatingai trumpą laiką, didžiulis klebono dvasinis nuopelnas buvo rūpinimasis savo pirmtakų kapais. Liūdna, kai reikia kleboną išleisti, bet nesigailėkime, nes jis vienintelis mūsų tarpe taip įdėmiai ir skrupulingai stebėjo Šventosios Dvasios ženklus, ir sugebėjimas juos skaityt privedė, padrąsino jį prie šito apsisprendimo. Linkime sveikatos, stiprybės, Dievo palaimos“, – kalbėjo panoviškis Bernardinas Petras Vainius.

Slavikų bendruomenės centras taip pat pagalvojo, kaip padėkoti už tarnystę – išleido vienetinį leidinuką (sudarytojos Renata Baltrušaitienė, Algimanta Kuncaitytė), į kurį sudėjo penkerių metų klebono tarnystės akimirkas Slavikuose.

Išseko atsisveikinimo žodžiai, jaudinosi ir parapijiečiai, kurių skruostais ir ašara nuriedėjo, sugiedota klebonui „Ilgiausių metų“, prisiminimui su klebonu įsiamžinta fotografijose.

Iš klebono lūpų nuskambėjo nuoširdus „ačiū“ ir toks mielas juokas, kad gautą vienetinę knygelę po daugelio metų parduos už kelis aukso gabalus. O pats nuo rytojaus eis dar daugiau melstis.

Jau ateinantį sekmadienį į Slavikų tikinčiuosius kreipsis kitas kunigas – Sintautų parapijos klebonas Artūras Vaškevičius.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos