baneris leidinys

dviraciu trasa
Pavasarį ir rudenį dviračių trasa tapdavo praktiškai nepravažiuojama dėl didžiulių duobių, pilnų vandens, šį rudenį trasa naujai nužvyruota. Panemunių regioninio parko nuotr.


Panemunės dviračių trasa vis kelia aistras: orams subjurus tampa nepravažiuojama klampyne. Ir ne tik dėl nepriežiūros, bet ir dėl gamtos sąlygų, be to, ją dažnai išniokoja ūkininkai su sunkiasvore technika. Panemunių regioninis parkas, kurio teritorija driekiasi dviračių trasa, nuo praeitų metų ėmėsi remonto: pernai buvo remontuojama trasos atkarpa ties Gelgaudiškiu, vos prieš dvi savaites darbai baigti Plokščių seniūnijos ribose.
 
2004 m. iš europinių lėšų įrengta dviračių trasa driekiasi 23 km Nemuno pakrante. Iš pradžių tapusi patraukliu turistų traukos objektu, vėliau panašėjo į neprižiūrimą lauko keliuką. Panemunių regioninio parko direktoriaus Mindaugo Janušonio teigimu, dėl jau senokai remonto nemačiusios dviračių trasos kokybės nuolat sulaukdavo vietos gyventojų ir turistų skundų. Dar 2017 m. direkcija pažadėjo ieškoti galimybių šios dviračių trasos remontui ir savo pažadus vykdo. Anot pašnekovo, lėšos buvo gautos iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, jos skiriamos keliams tiesti, remontuoti, taisyti ir prižiūrėti valstybės saugomose teritorijose. M. Janušonis pabrėžė, kad buvo pasirašyta trišalė direkcijos, Šakių r. savivaldybės administracijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos darbų finansavimo sutartis. Jis dar paminėjo, kad trasos remonto darbus pirko rajono savivaldybė, darbai šiek tiek nusivėlino, nors pinigai buvo skirti gegužės mėnesį.

Praeitais metais buvo remontuojama dviračių trasos Gelgaudiškis–Ilguva trijų kilometrų atkarpa Gelgaudiškio seniūnijos ribose, atsiėjusi apie aštuonis tūkstančių eurų, o prieš dvi savaites paprastas remontas atliktas Plokščių seniūnijos ribose. M. Janušonis patikslino, kad čia buvo naujai nužvyruotas apie 12 km ruožas, tam atseikėta beveik 31 tūkst. eurų, papilta apie 600 kubinių metrų žvyro. Taip pat vietomis sutvarkytos dviračių trasos sankasos, pagilinti grioviai, kai kur trasa išplatinta.

Tiesa, minėta dviračių trasa kaip keliu naudojasi ir ūkininkai, važiuojantys į laukus, vietiniai gyventojai. Kiek laikys naujai nužvyruota trasos atkarpa, nedrįso spėlioti ir M. Janušonis.

„Jei vėl važiuos su traktoriais ir viską išmauros, tai ir iki pavasario gali nelaikyti. Priklauso, kaip po žiemos prasidės polaidis, nes trasa yra šlaito apačioje, tai dažnai tą keliuką bei žvyrą vanduo išplauna. Prieš maždaug ketverius metus trasa buvo per ledonešį apgadinta“, – pasakojo M. Janušonis.

Džiaugėsi naujai sutvarkyta dviračių trasa, kurią prižiūri Plokščių seniūnija, seniūnė Laimutė Miliūnienė – bus lengviau prižiūrėti, greideriuoti.

„Šita dviračių trasa kitoniška, daugiau gamtiška. Važiuojant dviračiu ar su mašina, galima aplankyti tokius dar natūralius išlikusius miestelius – Plokščius, Ilguvą. Šiapus Nemuno mes turim asfaltuotą rojaus kelią, modernėjantį Raudonės miestelį ir kitus“, – svarstė M. Janušonis ir pridūrė, kad toliau ieškos galimybių remontuoti likusią trasos atkarpą Kriūkų seniūnijos ribose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos