baneris leidinys

Šakių savivaldybės Ūkio, architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis informavo, jog Marijampolės apskrities tvarkymo centras (MAATC) nupirko 10 vaizdo stebėjimo kamerų, jos jau baigiamos sureguliuoti ir netrukus pasieks Šakių rajono seniūnijas.
 
Vaizdo stebėjimo kameros seniūnams yra reikalingos užtikrinti tvarką prie viešose vietose stovinčių atliekų konteinerių, nes vis dar yra daug atvejų, kai gyventojai nelegaliai atsikrato įvairiomis šiukšlėmis. Dažniausiai nelegalios atliekos vežamos tamsiu paros metu, išpilamos į konteinerius, kurie stovi prie kapinių ar kitų atokesnių vietų. Rajono seniūnai ne kartą yra sakę, jog į konteinerius verčiamos ne tik kad nerūšiuotos, bet ir pavojingos atliekos, kurios turėtų būti utilizuojamos specialiose MAATC aikštelėse. Pasak seniūnų, akivaizdu, kad kartais nelegaliai atliekomis atsikrato ir mažos įmonės, o ypač to nevengia mažieji automobilių servisai, nes į konteinerius suverčiamos ne tik senos automobilių padangos, bet ir išardytų automobilių detalės, pakuotės. Rajono savivaldybės administracija yra ne kartą prašiusi seniūnų pasirūpinti, kad bendrieji konteineriai būtų priskirti gyventojams, patraukti toliau nuo kelio, o vietomis, kur jie nebūtini, nes galima gyventojams pastatyti individualų konteinerį, iš viso būtų pašalinti. Tačiau prie kapinių bendrųjų konteinerių pašalinti neįmanoma, todėl būtent čia seniūnai žada pirmiausiai statyti kameras, kurios jiems padės suvaldyti situaciją dėl nelegalių šiukšlintojų.

Tiesa, savivaldybės Ūkio, architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas A. Šlėderis sako, kad kol kas nėra aišku, kaip naujosios vaizdo stebėjimo kameros bus paskirstytos seniūnijoms, nes faktas yra toks, jog kamerų yra 10, o seniūnijų rajone 14-ka. Kol kas manoma, kad pirmiausiai kameras gaus tos seniūnijos, kurioms jų poreikis yra aktualiausias, kur yra daugiausiai šiukšlintojų, o vėliau, jeigu kameros pasiteisins, tada ir savivaldybė svarstys galimybę nupirkti daugiau vaizdo stebėjimo kamerų.

Seniūnai prasitarė, jog jau keletą metų prašo nuimti kai kur nereikalingus bendruosius atliekų konteinerius MAATC, tačiau įmonė į jų prašymus nesureagavusi ir nuimti ne visi nepageidaujami seniūnijų teritorijose esantys atliekų konteineriai. Seniūnams išdalinamos kameros bus kilnojamos, tad jie žada jas kartkartėmis vežti į skirtingas vietas. Administracinių nusižengimų kodekse yra numatyta ir bauda už netinkamai rūšiuojamas atliekas arba atliekų šalinimą į ne šios rūšies atliekoms skirtus konteinerius. Po pirmą kartą nustatyto pažeidimo pažeidėjai gali būti įspėjami arba baudžiami baudomis nuo 30 iki 140 eurų, pažeidus taisykles pakartotinai, baudos didėja nuo 140 iki 600 eurų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos