baneris leidinys

Praėjusį penktadienį Šakių miesto Vietos veiklos grupės (VVG) nariams buvo pristatyta vietos plėtros strategijos praėjusių metų įgyvendinimo ataskaita, kurioje apžvelgta, kokie yra pasiekti rodikliai, sulaukta pastabų dėl įgyvendinamų projektų viešinimo.

Šakių miesto VVG įgyvendina projektą „Šakių miesto VVG strategijos įgyvendinimo administravimas“, kurio tikslas, įgyvendinant vietos plėtros strategiją, padidinti Šakių miesto bendruomenės socialinę integraciją ir pagerinti jos narių padėtį darbo rinkoje. 2020 metų pabaigoje Šakių miesto VVG turėjo vienuolika įgyvendinamų projektų, vieną įgyvendintą projektą ir tris rezervinius projektus.
 
Pristatydama įgyvendinamus projektus, Šakių miesto VVG projekto vadovė Daiva Palukaitienė akcentavo, kad sėkmingiau yra įgyvendinami projektai, susiję su socialinių paslaugų teikimu. Kaip sėkmingo įgyvendinimo pavyzdį pateikė VšĮ „Namai visiems“ įgyvendinamą projektą, kurio metu buvo sukurta nauja paslauga – karšto maisto pristatymas į namus socialinę atskirtį turintiems žmonėms. Taip pat Šakių „Vilties“ projektas bei VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Šakių vaikų dienos centro jau įgyvendintas projektas „Senelių vaidmens modeliavimas, taikant savanorystę“.

„Įgyvendintų projektų, susijusių su pabėgėlių integracija, kol kas nulis, nes savivaldybėje nėra pabėgėlių. Jei Šakių mieste apsigyvens koks pabėgėlis, jis bus įtrauktas į veiklas, o jei neatsiras, tas rodiklis nebus įgyvendintas“, – sakė D. Palukaitienė.
Kalbėjęs savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis pastebėjo, kad pandeminiai metai trukdė normaliai vykdyti ne tik projektines, bet ir visiems mums įprastas veiklas.

Visgi meras pasigedo įgyvendinamų projektų viešinimo, stebėjosi, kuomet yra įgyvendinamas projektas už 100 tūkst. eurų, o ataskaita telpa į pusę puslapio.

„Įdėti informaciją apie vykusį renginį tik gruodžio paskutinėmis dienomis... Manau, to neužtenka. Tuomet kyla daug klausimų, kaip buvo atrinkti dalyvaujantys projekte, ar tos veiklos nesidubliavo. Toks jausmas susidarė, kad kai kur tie patys projektų vykdytojai, tie patys dalyviai ir veiklos yra labai panašios. Tiesa, vienus projektus mes matėm tiek fiziškai, tiek laikraščiuose, turiu galvoje Cirko meno asociaciją. Tačiau kitų projektų veiklų – stovyklų, kurios, pavyzdžiui, vyko Palangoje, deja, nematėm“, – pastebėjimus išsakė meras pridurdamas, kad gautos europinės lėšos turėtų likti Šakiuose, o ne per stovyklas išeksportuotos netgi už savivaldybės ribų.

Sureagavusi į tokią mero kritiką, Šakių sporto klubo „Audra“ prezidentė Gintarė Bubnytė-Smirnovienė patikino, kad jie organizavo veiklas vaikams ir senjorams Palangoje, o informacija apie vykdomą projektą buvo nuolat viešinama klubo „Facebook“ puslapyje.

Taip pat buvo pristatyta ir praeitų metų Šakių miesto VVG veiklos bei finansinė ataskaitos. Kaip informavo D. Palukaitienė, Šakių miesto VVG inicijuoja Šakių miesto VVG vietos plėtros strategijos keitimą, papildant ją rezervinių projektų lėšomis, tai leistų finansuoti papildomus tris projektus, esančius rezervinių projektų sąrašuose.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos