baneris leidinys

Praėjusią savaitę plėšrūnai puldinėjo Duobiškių kaimo gyventojų ūkinius gyvūnus – viena avis papjauta, kita sužalota, o kaimynams vieną naktį teko iš laukų skubėti parsivesti galvijus.

Praėjusią savaitę vienas Duobiškių kaimo (Šakių sen.) Pušų gatvės gyventojas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) ryte rado apdraskytą už tvarto besiganiusią avį. Išsikvietė veterinarijos gydytoją, kuris sužalojimus apžiūrėjo, hospitalizavo gyvulį, o jo verdiktas nenudžiugino šeimininko – gyvūną puolė vilkas. Sužalota avis buvo atvesta nakčiai į tvartą, tačiau dar viena liko pievoje. Kitą rytą šeimininkas jos gyvos jau neberado – avis buvo sudraskyta ir nemažą atstumą nuvilkta nuo namų.
 
Tą pačios savaitės savaitgalį toje pačioje gatvėje tik kitame jos gale gyvenantys žmonės jau sutemus išgirdo kieme didžiulį triukšmą – garsiai skalijo šunys, staugė lauke besiganantys naminiai gyvuliai. Žmonės nieko nelaukę nuėjo į ganyklą parsivesti iš ten karvės ir prieauglio, mat bijojo kaimynų avies likimo. Vietiniai teigia, jog jie tolumoje matė šviečiančias akis ir įsitikinę, kad ten buvo vilkai. Dar kiti šio kaimo gyventojai niekada nakčiai nepalieka naminių gyvulių lauke būtent dėl to, jog bijo pro gyvenvietes kartais praslenkančių plėšrūnų.

Medžiotojai sako, jog tai gali būti nebūtinai vilkų darbas – šiuo metu po laukus itin intensyviai klaidžioja usūriniai šunys, kurie irgi gali pulti naminius gyvūnus. Jų manymu, ūkinius gyvūnus palikti naktimis lauke, užtvartėse, nesaugu, ypač šiuo metu, kai aplink kaimo teritoriją nuimtas derlius, boluoja tušti laukai, kuriais patogu bet kada iki gyvenviečių atsėlinti laukiniams plėšriesiems žvėrims.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos