baneris leidinys

memorandumas1
Šakiuose viešėjusios Latvijos, Sakartvelo ir Gruzijos šalių delegacijos bei rajono administracijos vadovai sutarė, kad bendradarbiaus ir vykdys mainus tarp savivaldybių. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Spalio 5 d. Šakių rajono savivaldybėje buvo pasirašytas ketinimų protokolas ir keturšalis susitarimo memorandumas, padėsiantis Šakių, Ādaži (Latvija), Dusheti (Sakartvelas) savivaldybėms ir Slobozhanska (Ukraina) gyvenvietės tarybai palaikyti glaudesnius santykius kultūros, švietimo, sveikatos, verslo, turizmo bei kitose srityse.

Praėjusį antradienį Šakių savivaldybės rotušėje atvykusias svečių delegacijas iš Ukrainos, Latvijos bei Sakartvelo pasitiko rajono vadovai, tarybos nariai, administracijos darbuotojai. Jei Ādaži regiono tarybos pirmininkas Māris Sprindžuks bei Dusheti savivaldybės meras Zurab Sekhniashvili Šakiuose lankosi ne pirmą kartą, tai svečias iš Ukrainos, Slobozhanskos gyvenvietės tarybos pirmininkas Ivan Kaminskyi – pirmą kartą. Nuskambėjus minėtų šalių himnams, rajono vadovas Edgaras Pilypaitis pristatė keturšalio susitarimo memorandumo tikslą.

„Europos Sąjunga jau daug metų vykdo specialią Europos kaimynystės politiką, kurios rytinė dimensija šiandien aiškiausiai išsikristalizavo Moldovoje, Sakartvele ir Ukrainoje. Ji skirta pasiekti kuo glaudesnę politinę asociaciją ir kuo didesnio laipsnio ekonominę integraciją. Geri kaimyniniai santykiai su Rytų partnerėmis ir visapusiška parama joms įgyvendinant plačias politines, ekonomines ir socialines reformas – nuoseklus Lietuvos užsienio politikos prioritetas. Džiaugiuosi, kad šiame darbe, kaip ir daugelis Lietuvos savivaldybių, savo vietą randa ir Šakiai“, – kalbėjo meras, atkreipęs dėmesį, kad šis kelių savivaldybių bendradarbiavimas – tai didelis postūmis į priekį, galimybė tobulėti ir atnešti naudos savo kraštui.

Ketinimų protokolą pasirašė rajono vadovas ir Slobozhanskos gyvenvietės Ukrainoje tarybos pirmininkas I. Kaminskyi.

„Šiandien man labai džiugu širdyje, o kartu tai ir jaudinantis momentas, kad pasirašėme memorandumą, kuris tarsi mus įpareigoja bei suteikia didesnes bendradarbiavimo galimybes. Aš norėčiau, kad ateityje vyktų tarp šalių sportininkų, dailininkų mainai. Mums šis bendradarbiavimas  ir jūsų palaikymas yra labai svarbus. Nors mūsų gyvenvietė yra maža ir negali spręsti Ukrainos klausimų, tačiau, manau, šiandien – tai pirmas žingsnis link to, ko mes siekiame“, – kalbėjo I. Kaminskyi.

Pasirašytas ir susitarimo memorandumas tarp Šakių rajono ir Latvijos Ādaži savivaldybės, Sakartvelo Dusheti bei Ukrainos respublikos Slobozhanskos gyvenvietės tarybos.

Abu susitarimai oficialiai atveria draugystės ir bendradarbiavimo galimybes kultūros, švietimo ir sporto, verslo ir turizmo, sveikatos ir aplinkos apsaugos, viešųjų erdvių gerinimo ir kitose srityse.

Po memorandumo pasirašymo mintimis apie viešnagę, būsimą bendradarbiavimą pasidalino ir svečiai.

Ādaži regiono tarybos pirmininkas M. Sprindžuks sakė: „Jau turėjome patirties susipažinti su Gruzija, Lietuva, o šį kartą susipažinome su draugais iš Ukrainos. Daug kas įvyko šiose šalyse per pastaruosius 30 metų. Mūsų visų tikslas būti Europos valstybių narių šeimos dalimi. Mes visi bendradarbiaujam su NATO, mūsų visų bendra problema – „didysis kaimynas“. Manau, kad turime tęsti bendradarbiavimą tarp šalių, nors ir mažomis delegacijomis apsilankant, kaip leidžia pandemijos situacija. O mūsų visų tikslas, manau, turėtų būti, kad galų gale Ukraina ir Gruzija taptų Europos Sąjungos dalimi“, – tvirtino M. Sprindžuks.

Dusheti savivaldybės meras Z. Sekhniashvili pirmiausiai padėkojo už palaikymą. Anot svečio, pastarieji du pandemijos metai buvo išskirtinai sunkūs, turėjo įtakos ir šalių bendradarbiavimui. Jis vylėsi, kad viskas sugrįš į savo vėžes.

Atvykę svečiai savivaldybės vadovams įteikė simbolines dovanas, o mūsiškiai Latvijos, Sakartvelo, Ukrainos delegacijoms aprodė rajoną.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos