baneris leidinys

socialinis bustas gelgaudiskyje
Gelgaudiškyje vėl atsilaisvinus vieno kambario socialiniam būstui, kuris prieš jame apsigyvenant nuomininkei buvo geriausias, suremontuotas, dabar seniūnija jį vėl turės iškuopti ir aptvarkyti, kad būtų galima įleisti kitą socialiai remtiną šeimą. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Kiekvienais metais seniūnai deda nemažas pastangas remontuodami senus arba apleistus socialinius būstus. Seniūnai atviri – patys tų būstų gyventojai nedaug įdeda pastangų, kad butai nebūtų apleisti, o išsikeldami gyventojai palieka juos tokius nugyventus, kad seniūnams tenka imtis remonto darbų iš naujo.

Apie tai, kad seniūnija vėl turės savo pastangomis sutvarkyti dar vieną socialinį butą, pasakoja Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis. Pasirodo, vieno tokio buto gyventojai mirus, butą teks iškuopti ir vėl iš naujo remontuoti seniūnijai. Seniūnas sako, kad šis vieno kambario butas, esantis pačiame Gelgaudiškio centre, buvo vienas iš geriausių tarp visų turimų seniūnijos socialinių būstų, tačiau paskutinė jo gyventoja jį taip nugyveno, kad jam vėl reikės remonto.

„Vienos problemos buvo su ta moterimi – skolos, butas apleistas, buvo kaimynai užlieti. Šitas butas buvo naujai suremontuotas buvusio šeimininko, pats geriausias tarp socialinių būstų“, – pasakoja V. Dabravolskis ir priduria, kad bute vėl ruošiasi dažyti sienas, sudėti kitas grindis, o langus ar duris pakaks tik nušveisti.

Tiesa, V. Dabravolskis sako, kad į šį vieno kambario butą savivaldybė, ko gero, neįkels gausios šeimos, nes jis tiesiog per mažas, bet vienam asmeniui jis labai tinkamas, patogus.

Pasak seniūno, pastaruoju metu su to buto gyventoja buvo tokia bloga situacija dėl mokesčių nemokėjimo, kad seniūnas pats stovėdavo prie durų, kai ši gaudavo pensiją, ir dėdavo pastangas, kad gyventoja sumokėtų nors kažkiek už elektrą ar dar kitus mokesčius.

Socialinių butų remonto darbus tęsia ir Kudirkos Naumiesčio seniūnija. Seniūnas Edvardas Belevičius sako, kad šiuo metu savo pastangomis vėl tvarkomi trys butai, o į Vytauto gatvės 50-uoju numeriu pažymėtame daugiabutyje esantį dviejų kambarių butą jau įsikėlę naujakuriai. Tiesa, šiame bute buvo pakeisti visi vamzdynai, o tuo pasirūpino namo administratorius UAB „Šakių šilumos tinklai“. Dar vasarą rašėme, kad aplinkiniai kaimynai nerimauja, jog čia apsigyvenusi socialinės rizikos šeima aplies apatinių aukštų gyventojus, todėl seniūnija tame bute inicijavo vamzdynų keitimą.

Kriūkų seniūnas Anatolijus Kazlauskas taip pat pasakoja apie tai, kaip dabar skaičiuoja, kiek atsieitų vieno socialinio būsto stogo keitimo darbai. Pasirodo, name, kur yra du socialiniai butai, jau seniai bėga per kiaurą stogą, tad seniūnas užsimojo šiais metais jį pakeisti.

„Ten buvo bloga to stogo konstrukcijos technologija panaudota, dėl to ir kilo problemos. Žmonės, kai lyja, turi dėti kibirus. Situacija tikrai bloga“, – sako Kriūkų seniūnas.

A. Kazlauskas sako, jog tikrai gaila, kad patys socialinių būstų gyventojai nevertina, nepuoselėja veltui gauto turto, tačiau jam savo seniūnijoje, galima sakyti, dar sekasi susitarti su tų būstų gyventojais – seniūnija davė medžiagas remontui, o žmonės remontavosi patys, dėjosi grindis. Iš dabar Kriūkų seniūnijoje turimų aštuonių socialinių būstų yra remontuojami keturi, tačiau, pasak seniūno, kai šitie bus aptvarkyti, tada ieškos resursų dar tuos likusius keturis sutvarkyti. Stogo keitimui seniūnija pinigų tikisi iš savivaldybės papildomai, nes tokių finansų pati neturi.  

Šiuo metu Šakių savivaldybėje turinčių teisę į socialinio būsto nuomą eilėje yra 67 asmenys ir šeimos.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos