baneris leidinys

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia, kad pažeidus elektros kabelius arba skirstomąjį dujotiekį, atsižvelgiant į didėjantį pažeidimų skaičių bei jų metu padarytą žalos dydį, sugriežtinta atsakomybė už skirstomojo tinklo pažeidimus – baudos didėja penkis kartus.

„Iki šiol taikomas administracinės atsakomybės dydis neveikė preventyviai, neskatino elektros tinklo ar skirstomojo dujotiekio apsaugos zonose veikti atsargiai ir rūpestingai“, – rašoma pranešime spaudai.
 
Pažeidus infrastruktūrą, tinklų operatorius patiria didelius nuostolius, susijusius su infrastruktūros atkūrimu tinkamam veikimui, pažeidimai taip pat dažnai sutrikdo elektros ir dujų persiuntimą, dėl ko nukenčia vartotojai.

„Kiekvienais metais fiksuojamų elektros ir dujų tinklų pažeidimų skaičius didėja. Per paskutinius penkerius metus tokių pažeidimų elektros energetikos srityje išaugo penkis kartus, gamtinių dujų srityje – daugiau nei dešimteriopai. Didėjantis pažeidimų skaičius lėmė ir didesnę jų metu padarytą žalą. Didžiausios žalos, susijusios su elektros tinklų pažeidimais, dydis siekia apie 9 tūkst. eurų, gamtinių dujų sistemų pažeidimais – apie 18 tūkst. eurų“, – skelbiama pranešime.

Jei savavališkai vykdant žemės kasimo ar kitus darbus, kaip medžių pjovimo, pažeidžiamas tinklas, yra taikoma bauda ir privaloma kompensuoti bendrovės ir vartotojų patirtus nuostolius.

Nuo šiol, pagal pakeistą Administracinių nusižengimų kodeksą, fiziniai asmenys, pažeidę tinklus, tačiau nesukėlę energetikos objektų veikimo trikdžių ar įtakos nenutrūkstamam energijos tiekimui, bus baudžiami nuo 70 iki 150 eurų bauda, už pakartotinius pažeidimus – nuo 150 iki 300 eurų. Administracinė atsakomybė už veiksmus, kurie sukėlė energetikos objektų ir (ar) įrenginių veikimo trikdžių ir turėjo įtakos saugiam, patikimam ar nenutrūkstamam energetikos objektų ir (ar) įrenginių veikimui, nustatyta nuo 150 iki 300 eurų už pirmą kartą padarytus ir nuo 300 iki 600 eurų už pakartotinius pažeidimus.

Juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims už padarytus administracinius nusižengimus taikomos baudos yra didesnės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos