baneris leidinys

statistika metrikacija
Metams pasibaigus, tradiciškai žvilgtelime į rajono demografinę statistiką, kuri kasmet liūdina vis labiau. Pernai mirė 60 žmonių daugiau nei 2020 m. Gimstamumas taip pat kasmet mažėja.

Savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, 2021-aisiais rajone iš viso mirė 558 žmonės, iš kurių 10 – užsienyje. Vien gruodžio mėnesį Anapilin iškeliavo 52 rajono gyventojai. Skelbiama, kad iš jų 12-ai COVID-19 buvo pagrindinė mirties priežastis. Virusas buvo nustatytas, bet tai nebuvo pagrindinė mirties priežastis trims mirusiems asmenims. Jei lygintume su 2020-aisiais, per metus rajone mirė 60 žmonių daugiau.
 
Jeigu iki 2020-ųjų rajone kasmet gimusių skaičius viršydavo 200, tai jau antri metai šio skaičiaus nesiekia. Pernai rajone registruoti 192 naujagimiai (103 berniukai ir 89 mergaitės), iš jų net 42 mažyliai pasaulį išvydo užsienyje. Paskutinį metų mėnesį gimė 12 naujagimių, iš jų du užsienyje.

Jei gimstamumo ir mirtingumo statistika liūdina, tai santuokų, lyginant su 2020 m., rajone registruota 15 daugiau. Iš viso 2021m. susituokė 125 poros, iš kurių 10 užsienyje. Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, 10 santuokų registruota jaunavedžių pasirinktose vietose. Pasak skyriaus vedėjos pavaduotojos Daivos Subačienės, populiariausios vietos yra dvarai, pavyzdžiui, šiais metais santuokos registruotos Gelgaudiškio, Zyplių, Paliekio dvaruose, noriai registruoti santuoką renkasi ir kaimo turizmo sodybas, kur yra ir šventės vieta. Ankstesniais metais nekart santuokos būdavo registruotos Sudargo piliakalniuose.

Pernai apskaitytos 26 bažnytinės santuokos.

Kad ir itin nedaug, bet pernai registruota mažiau išsiskyrusių šeimų. Pernai rajone tokių buvo 75, iš jų dvi užsienyje. Užpernai išsiskyrė 77 šeimos.

Vardą ir pavardę 2021 m. rajone keitė 11 asmenų, tėvystė per metus pripažinta 62 vaikams.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos