baneris leidinys

aikstele daugiabutis
Nors J. Basanavičiaus gatvėje esantis daugiabutis nerenovuotas, tačiau, gyventojams prisidėjus, automobilių stovėjimo aikštelė yra tvarkoma prioriteto tvarka. D. Pavalkio nuotr.

Kol kas nedrąsiai daugiabučių namų gyventojai naudojasi galimybe, prisidedant savo lėšomis, rekonstruoti ar remontuoti automobilių stovėjimo aikšteles. 2020 m. tokia galimybe pasinaudojo vieno daugiabučio namo gyventojai, pernai – nė vienas. Šiems metams pateiktas vienas gyventojų prašymas.
 
Pamažu automobilių stovėjimo aikštelės prie daugiabučių namų keičiasi neatpažįstamai. Per metus iš savivaldybės biudžeto lėšų prie renovuotų daugiabučių namų atnaujinami maždaug 2–3 kiemai. Pernai savivaldybės biudžete aikštelių atnaujinimui buvo skirta apie 80 tūkst. eurų, taip siekiama paskatinti gyventojus renovacijos procesui.

Pernai sutvarkytos automobilių stovėjimo aikštelės Vytauto, Bažnyčios gatvėse. Tiesa, tvarkymo darbai į šiuos metus persikėlė V. Kudirkos g. (prie parduotuvės „Varlė“) aikštelėje.

Rajono savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis primena, kad daugiabučių namų gyventojai gali pasinaudoti galimybe rekonstruoti ar remontuoti aikšteles, prisidedant savo lėšomis (50 proc. nuo bendros sumos). 2020 m. tokia galimybe pasinaudojo vieno daugiabučio namo gyventojai, pernai metais – nė vienas. Tiesa, šiems metams dar gruodžio mėnesį buvo pateiktas vienas Kęstučio g. gyventojų prašymas rekonstruoti automobilių stovėjimo aikštelę su jų prisidėjimu. Pasak A. Šlėderio, finansiškai prisidėdami gyventojai ne tik paspartina darbus, bet kartu prisideda prie bendros miesto infrastruktūros gerinimo.

Pernai automobilių stovėjimo aikštelė pradėta tvarkyti prie daugiabučio J. Basanavičiaus gatvėje, nors namas nerenovuotas, bet darbai vyksta, nes prie remonto pusę sumos prisidėjo patys gyventojai.

„Be abejo, su gyventojų prisidėjimu automobilių stovėjimo aikštelių tvarkymui skiriamas prioritetas“, – pabrėžia A. Šlėderis.

Jis patikslino, kad  gyventojams, pareiškus norą prisidėti prie kiemų tvarkymo savo lėšomis, nebereikia laukti bendroje rajono savivaldybės tarybos patvirtintoje aikštelių tvarkymo eilėje ir tie kiemai tvarkomi greičiau.

„Praeitų metų gale gavome Kęstučio g. namo (kuris neseniai renovuotas – red. past.) gyventojų prašymą atnaujinti automobilių stovėjimo aikštelę su gyventojų prisidėjimu. Daugiau poreikio, kad gyventojai norėtų prisidėti savo lėšomis, kad greičiau būtų sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė, kol kas neturime“, – aiškino A. Šlėderis.

Šiais metais daugiabučių namų gyventojų prašymų sutvarkyti prie renovuojamų namų automobilių stovėjimo aikšteles sąrašas nemenkas.

„Jų yra per dešimt, eilėje V. Kudirkos 92, Šaulių 24, Draugystės takas 3, 6, 8 ir kiti. Vienu metu automobilių stovėjimo aikštelių tikrai nesutvarkysime. Laukiam biudžeto patvirtinimo, tuomet ir imsimės darbų. Kurių aikštelių imsimės tvarkyti šiais metais, kol kas negaliu pasakyti. Bet primenu, su gyventojų prisidėjimu – aikštelių tvarkymui skiriamas pirmumas“, – pasikartoja A. Šlėderis.

Jis įsitikinęs, kad ir 2022m. biudžete aikštelių tvarkymui bus skirta apie 80 tūkst. eurų. Viena aikštelė vidutiniškai atsieina nuo 20 iki 30 tūkst. eurų, priklausomai nuo objekto dydžio, reikalingų įrenginių ir kitų aplinkybių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos