baneris leidinys

seimo nariai pas mera
Svečius iš Seimo domino rajono aktualijos, bene daugiausiai susitikimo metu kalbėta apie švietimą. D. Pavalkio nuotr.

Prieš Trijų Karalių krepšinio turnyrą Seimo komandų atstovai apsilankė Šakių rajono savivaldybės rūmuose, kur susitiko su meru Edgaru Pilypaičiu ir vicemeru Dariumi Jakavičiumi. Svečius domino mūsų rajono aktualijos, todėl naudodamiesi proga susėdo pasišnekėti.
 
Meras E. Pilypaitis supažindino svečius su Šakių rajono specifika, iššūkiais ir problemomis.
Svečiams rūpėjo, koks rajono vadovų požiūris į švietimo reformą. Šią sritį kuruojantis vicemeras D. Jakavičius pasakojo, kad vidinis optimizavimas jau beveik atliktas. Kyla neaiškumų ir nerimo dėl Tūkstantmečio mokyklų programos.

„Galėtume siūlyti tris mokyklas, bet kyla baimė, kad gali nė viena nepatekti“, – nuogąstavo vicemeras.

Problemų gali kilti ir dėl įtraukiojo ugdymo, kai bendrose klasėse mokysis įvairių specialiųjų poreikių  turintys mokiniai, nors rajone turime specialiojo ugdymo centrą. Iki galo nėra išdiskutuotas ir STEAM centrų veiklos modelis, kuris nėra suderintas su dabartine ugdymo sistema. Rajono vadovai kėlė problemą dėl mokyklinių autobusiukų kokybės ir funkcionalumo bei pastebėjo, kad dažnai švietimo srityje trūksta susikalbėjimo ir įsiklausymo tarp teoretikų ir praktikų. Toli dar ir iki žadėto mokytojo profesijos prestižo.

D. Jakavičius užsiminė apie kitą skaudžią temą – investicijų pritraukimą į regionus. Kad visos investicijos nukeliauja į Vilnių, pritarė svečiai iš Seimo. Šakiai – žemės ūkio kraštas, tai ir žemės ūkiui skirtus pinigus reikėtų čia nukreipti, o ne padalinti visiems rajonams po lygiai. D. Jakavičius klausė, kaip bus dėl pievų, kurias ūkininkai suarė ir užsėjo, likvidavę pieno ūkius. Ar jas vėl reikės atstatyti? Į tai sulaukė atsakymo, kad galgi bus pereita prie „protingesnio varianto“. E. Pilypaitis pastebėjo, kad intensyviai naudojamos dirvos rajone yra alinamos, joms reikia ir reikės vis daugiau trąšų.

„Gal apie sportą pakalbėkim?“ – pasiūlė svečius atlydėjęs Modestas Paulauskas.

„Turime vieną sutvarkytą stadioną ir daug sporto salių, kurias reikia sutvarkyti“, – karčiai apibendrino rajono vadovai.

Galima džiaugtis Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centru, tačiau jam irgi reikia investicijų. Po susitikimo svečiai kaip tik ir išskubėjo į ten vyksiančias varžybas.

Živilė Rinkevičienė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos