baneris leidinys

nukelimas kario
Antradienį paminklas nugriautas Šakių kapinėse, sovietinių karių palaidojimo vietoje. D. Pavalkio nuotr.


Praėjusį penktadienį buvo demontuoti du sovietiniai paminklai Kudirkos Naumiestyje, o antradienį ryte darbas virė ir Šakių kapinėse, kur sovietinių karių palaidojimo vietoje stovėjęs paminklas – karys su vėliava ir šautuvu rankose – irgi nugriautas.
 
Darbas kapinėse prasidėjo nuo ryto. Čia, kaip ir Kudirkos Naumiestyje, darbavosi savanoriškai šiuos darbus pasisiūlęs atlikti Kęstutis Šlapkauskas bei jo vadovaujama UAB „Naujoji prekyba“. Pirmiausiai, kad netrukdytų įvažiuoti technikai, nupjaunama dalis medinės tvoros, įvažiavimui sutvirtinti papilama skaldos, mat gruntas netvirtas dėl pradėtų šaligatvio klojimo darbų.

Ant kario pritvirtinamos juostos. Vos pajudinus paminklą atsiskiria kario galva, paminklas demontuojamas dalimis, nes jis trupa, skyla, eižėja. Nuimamos ir lentelės su užrašu „Amžinas atminimas žuvusiems tarybiniams kariams“ bei informacija, kad paminklas 2002m. atstatytas „Rusijos ambasados Lietuvoje Rusijos Federacijos lėšomis“.

Tiesa, pagrindas, ant kurio stovėjo karys, antradienį liko nenugriautas, ant jo pasilipę vyrai svarstė, kad viduje greičiausiai supiltas smėlis. Pasak savivaldybės administracijos Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojo Aurimo Staugaičio, viliamasi, kad seniūnija paminklo pagrindą išardys ir aplinką sutvarkys iki gegužės 9-osios.

Nors dėl paminklo likimo buvo elgtasi ypač civilizuotai ir kreiptasi į Rusijos Federacijos ambasadą Lietuvoje, teirautasi jų nuomonės, kaip elgtis su paminklu, siūlyta jį pasiimti, tačiau jokios reakcijos sulaukta nebuvo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos