baneris leidinys

Kaip rodo kibernetinio saugumo bendrovei „Nord Security“ priklausančio „NordPass“ tyrimo duomenys, mūsų tautiečiai kurdami slaptažodžius fantazija nepasižymi – kaip pernai, taip ir šiemet slaptažodis „123456“ yra populiariausias 2022 m. slaptažodis Lietuvoje.

Antradienį pristatytame tyrime nagrinėjami interneto vartotojų slaptažodžių kūrimo įpročiai. Pateikiami 20 populiariausių slaptažodžių Lietuvoje: 1. 123456, 2. kilobaitas, 3. 123456789, 4. lopas123, 5. labas123, 6. 123123, 7. Matttt24, 8. Nesakysiu, 9. samsung, 10. kompas, 11. kaktusas, 12. qwerty, 13. lietuva, 14. slaptazodis, 15. katinas, 16. kaunas, 17. mantas, 18. asilas, 19. qwerty123, 20. asasas
 
Nepaisant kibernetinio saugumo ekspertų perspėjimų apie neatsakingo slaptažodžių valdymo pasekmes, interneto vartotojai laikosi įsikibę senų įpročių. 73 proc. populiariausių pasaulyje slaptažodžių šiais metais tokie pat, kaip ir pernai. Be to, net 83 proc. slaptažodžių, kurie rikiuojasi šių metų sąraše, gali būti „nulaužti“ greičiau nei per sekundę.

Lietuvoje populiarūs slaptažodžiai atliepia pasaulines tendencijas.

Kaip skelbiama pranešime, kurdami slaptažodžius žmonės nesivargina: paprastos skaičių, raidžių ir simbolių kombinacijos randamos visų analizuotų šalių slaptažodžių sąrašuose. Pavyzdžiui, „123456“ yra dažniausiai naudojamas slaptažodis ne tik Lietuvoje, bet ir Kolumbijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir kitose valstybėse.

Tuo metu populiariausias pasaulyje 2022 m. slaptažodis „password“ (liet. slaptažodis) šiemet naudotas daugiau nei 4,9 mln. kartų. Lietuvoje šis slaptažodis taip pat mėgstamas: „password“ šalies populiariausiųjų sąraše rikiuojasi 37-as, o jo lietuviškas atitikmuo „slaptazodis“ atsidūrė 14-oje vietoje.

Pasak kibernetinio saugumo specialistų, apsaugoti turimas paskyras, naudojant savo vardą, gyvūnų, šalių ar miestų pavadinimus, yra nesaugi, bet itin dažna praktika kone visose šalyse. Kurti slaptažodžius Lietuvoje dažniausiai naudojamas vardas Mantas, „katinas“ išlieka populiariausias slaptažodis gyvūnų kategorijoje. Itin mėgstami ir žodžiai „lietuva“, „kaunas“.

Darbo paskyroms apsaugoti interneto vartotojai neretai naudoja įmonės pavadinimą.

Tyrėjai pastebėjo, kad interneto vartotojų susierzinimas kuriant slaptažodžius atsispindi ir jų slaptažodžių pasirinkimuose. Pavyzdžiui, Kanadoje, Australijoje ir JAV dažnai naudojami slaptažodžiai „fuckyou“, „fuckoff“, „fuckyou1“ ir panašūs. Kita vertus, tarp populiariausių yra ir meilių bei mažybinių žodžių – Lietuvoje mėgstami slaptažodžiai „mamyte“, „saulute“, „kaciukas“.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos