baneris leidinys

puskunigis jksc
Jaunimo kūrybos ir sporto centro direktorės pavaduotojas Paulius Puskunigis sako, kad būna atvejų, jog tėvai, norėdami kelioms minutėms nueiti į pirtį, paprašo gelbėtojo jų atžalas prižiūrėti, tačiau visgi vaikų saugumas pirmiausiai tėvų atsakomybės reikalas, nors gelbėtojas baseine būna nuolat. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Po apsilankymo Šakių baseine jurbarkietis sako apstulbęs tiek dėl neatsakingo vaikus į baseiną atsivedusio vyro elgesio, tiek ir dėl to, kad esą į šią situaciją nereagavo gelbėtojas. Jaunimo kūrybos ir sporto centro (JKSC) administracija turi savo versiją ir atkerta, kad pirmiausiai už vaikų saugumą atsako tėvai.

Ne paslaptis, kad Šakių baseinas bene labiau lankomas ne vietinių, o aplinkinių rajonų lankytojų, kuriems kai kurios situacijos irgi nepraslysta pro akis. Jurbarkietis vyras (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red. past.) pasakojo su šeima Šakių baseine lankęsis praėjusį šeštadienį.

„Atėjo tėvas su keturmečiu ir dvimečiu. Paliko juos ir nuėjo į pirtį. Abu vaikai į jacuzzi pradėjo nardyti, šokinėti. Mažasis plojosi ant grindų, su galva kalė, kad net baseinas nuskambėjo. Visai neseniai Anykščiuose tragedija buvo, o tėvas pirty šildosi. Gelbėtojas kaip sėdi, taip sėdi savo kamurkėj. Jei tingi pakilti, tai gal visai jo nereikia“, – teigė ir klausimus kėlė jurbarkietis, svarstęs, kad baseinuose apskritai draudžiama vaikus palikti be priežiūros, juolab nardyti sūkurinėse voniose, nes jose tiesiog nesimato, ar yra kažkas panėręs, o čia palaida bala vidury baltos dienos.

Pasak JKSC direktorės pavaduotojo Pauliaus Puskunigio, situacijų baseine būna išties įvairių, po skaudaus Anykščių atvejo taip pat susėsta pasikalbėti, tačiau pirmiausiai už nepilnamečių vaikų saugumą atsako tėvai.

„Tėvų dėmesio ir atsakomybės norisi visada <...>. Būna, kad kai atsiveda mažesnius vaikus ir nori nueiti į pirtį, tai paprašo, kad atkreiptų dėmesį į vaikus gelbėtojas, tikrai nesunku dirstelti, bet visgi pirmiausiai vaikų saugumas yra tėvų atsakomybė“, – sako P. Puskunigis.

Pasiteiravus apie konkrečią šeštadienio situaciją jis teigė, kad gelbėtojas vaikus drausmino ir ragino į sūkurinę vonią nešokinėti.

„Ir tėvui buvo pasakyta, kad mes gelbėtojai, o ne auklės“, – teigė P. Puskunigis, pridūręs, kad esą gelbėtojas nematė pagrindo ir realaus pavojaus vaikams, kad į situaciją būtų reikėję reaguoti kažkaip kitaip, nors jurbarkietis sako, kad galiausiai drausminti tiek iš pirties išlindusį tėvą, tiek ir patį gelbėtoją ėmėsi jo sutuoktinė.

O kaip yra su paslaugų kainomis, kurios jau labiau kliūva šakiečiams, o ne jurbarkiečiams? Mat ne kartą teko išklausyti nusiskundimų, kad už apsilankymą baseine tenka mokėti ir brangiau, ir buvimo laikas pailgintas. Esą ką baseine galima veikti tris valandas... Tačiau tai jokia naujiena, mat sausį bus metai, kai galioja ši tvarka.

P. Puskunigis sako, kad kainas bet kuriuo atveju reikėjo kelti ir buvo priimtas sprendimas ilginti laiką, mat dažnai žmonės jame būdavo ilgiau, tačiau paprašius papildomai susimokėti kildavo problemų ir barnių, liedavosi pasiaiškinimai, kad jis užtruko rūbinėje ir pan.

„Juk niekas neliepia išbūti tų trijų valandų. Gali būti ir dvi valandas ar pusantros. Esmė, kad iki trijų valandų. Tiesiog atėjus nereikia skubėti. Be to, kainos būtų kilusios bet kuriuo atveju, tad ar tą pačią sumą tu mokėtum už dvi valandas, ar moki už tris“, – argumentus dėstė JKSC direktorės pavaduotojas.

Tiesa, jei baseino paslaugomis naudojamasi savaitgaliais, kaina vienu euru yra didesnė nei darbo dieną. Pavyzdžiui, darbo dieną baseinas su pirtimi ir sūkurine vonia suaugusiam kainuoja aštuonis eurus, o savaitgalį – devynis. Baseinas ir sūkurinė vonia – šešis, savaitgalį – septynis eurus. Moksleiviams bei studentams kainos yra mažesnės, senjorams bei neįgaliesiems taikomos nuolaidos, tačiau P. Puskunigis pastebi, kad, lyginant su tokio paties lygio paslaugomis kituose miestuose, pas mus kainos neaukštos.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos