baneris leidinys

kariljonas raudonas
Vieni pirmųjų puošybos darbų prasidėjo nuo kariliono, tačiau galutinio rezultato dar teks palūkėti. D. Pavalkio nuotr.

Kai skvero pasididžiavimas – karilionas pasipuošė raudonu drabužiu, smalsuoliai tuoj suskubo spėlioti – „negi jau ruošiamasi Kalėdoms?“ Taip, iš tiesų pirmieji pasiruošimo šventėms darbai Šakiuose jau vyksta, tačiau oficialaus renginio dar teks palūkėti, o Šakių seniūnas Dalius Jasevičius linksmai pažadėjo, kad sunkmečiai sunkmečiais, bet švenčių ir geros nuotaikos žmonėms reikia ir ją bus stengiamasi sukurti.

Pirmieji puošybos darbai vyksta ne tik skvere, bet ir miesto gatvėse, kur po truputį prie elektros stulpų montuojamos šviečiančios šakelės.

Kodėl taip anksti, dar tik lapkričio vidurys? Šakių seniūnas sako, kad pasiruošti iš anksto niekas netrukdo: „Dėliojamės darbus taip, kad netektų paskui per vieną ar dvi dienas skubėti. Tačiau miestas švieselėmis pasipuoš tik gerokai vėliau.“ Čia pat jis priduria, kad nors apie tikslius skaičius kalbėti dar anksti, tačiau šventiniam laikotarpiui skirtas biudžetas bus gerokai mažesnis nei ankstesniais metais – nebus perkamos nei naujos dekoracijos, be to, bus žiūrima, kur ir kaip galima sutaupyti.

„Bet Kalėdų mums tikrai niekas nepavogs, nereikia baimintis“, – juokauja D. Jasevičius ir čia pat pasidžiaugia, jog vis dar galioja anksčiau pasirašyta sutartis su elektros tiekėju, todėl elektros įkainiai dar negąsdina.

Miesto skvere dėl tų pačių taupymo sumetimų nuspręsta pasilikti tik ties dviem (nors buvo svarstyta apie keturis) šventiniais akcentais – tai miesto eglė ir karilionas. Eglė šiemet bus ne sukonstruota, bet tikrų tikriausia.

„Bendrovės „Šakių vandenys“ teritorijoje yra puikiai tinkanti eglutė, ten kelianti pavojų pastato pamatams, o miestui papuošti labai tinkama“, – pasakoja seniūnas ir priduria, kad jos puošyba užsiims pernai samdyta įmonė, kuri jau pradėjo rūpintis ir kariliono puošimu. Atsisakyta muzikinių akcentų, kaip buvo pastaruosius dvejus metus, nes teko objektyviai pasižiūrėti į paslaugų įkainius ir galimybes. Kol kas nei savivaldybės atstovai, nei seniūnija negalėjo įvardyti, ar brangus bus Šakiams kalėdinis laikotarpis, tačiau viena aišku – šventė, eglutės įžiebimas ir su tuo susijusios pramogos šakiečių ir miesto svečių lauks gruodžio 9 dieną.

Pernai eglutė ir jos puošyba seniūnijai atsiėjo apie 10 tūkst. eurų, šventė ir jos programa – apie 4 tūkst. eurų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos