baneris leidinys

vilkas dubininkas
Pirmąjį savo vilką sumedžiojęs Mantas Dubininkas sako esąs laimingas, nes toks trofėjus – kiekvieno medžiotojo svajonė. Asmeninio archyvo  nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Baltkojų miške buvo sumedžiotas pirmas vilkas rajone šį medžioklės sezoną. Medžiotojui Mantui Dubininkui pavyko sumedžioti suaugusio vilko patiną.

Per 15 metų medžioklėse dalyvaujančiam Baltkojų medžiotojų klubo nariui M. Dubininkui į pilkį pataikyti pavyko pirmą kartą. Šakietis M. Dubininkas medžiokle domisi ir aktyviai ją praktikuoja apie 15 metų ir sako, kad maždaug prieš 10 metų yra tekę į vilką šauti, tačiau nesėkmingai.

Šįkart šūvis buvo taiklus. Medžiotojo paleista kulka pilkį pakirto Baltkojų miške spalio 13 dieną varyminės medžioklės metu.

„Per paskutinį varymą, jau gerokai po pietų, gal apie antrą valandą, vilkas išlindo iš miško. Miškas čia gana retas, tokie šabakštynai. Bet vieta, iš kur išlindo, tokia dėkinga buvo. Pamačiau vilką tik aš, pirmą ir paskutinį kartą. Paleidau du šūvius. Abudu garantuoti buvo ir plėšrūnas krito“, – pasakoja medžiotojas.

Pasak M. Dubininko, vilko patinas jau gana senas, apie tai išdavė žvėries dantys.

„Plėšrūnas išties toks jau pabuvęs. Žeista koja, be uodegos, toks striukauodegis. Net su vyrais pasijuokėm, kad vargšelis gal aketėje žvejojo, kaip toje pasakoje“, – šypsosi pasakodamas medžiotojas.

M. Dubininkas sako, kad jis Baltkojų mišką puikiai pažįsta, jo tėtis 55-erius metus medžiojo, pats Mantas dešimt metų buvo varovas.

„Gal tai mano pirmas ir paskutinis sumedžiotas vilkas. Ką gali žinoti. Manau, kad Baltkojų girioje vilkų nėra. Gal vieno ar dviejų vilkų pėdas rasdavome. Tai antras vilkas matytas per visą mano medžiotojo stažą. Mano tėtis per 55-erius metus taip pat nėra vilko šovęs, tai šis sumedžiotas plėšrūnas – jo garbei“, – kalbėjo M. Dubininkas.

Iš tiesų sumedžioti vilką – kiekvieno Lietuvos medžiotojo svajonė. Vilko kailis kiekvieno medžiotojo geidžiamas trofėjus, todėl ir M. Dubininkas teigia, kad jis kailį išdirbs, trofėjumi taps ir vilko kaukolė.

Aplinkos ministerija šiam 2022–2023 m. medžioklės sezonui, kuris prasidėjo spalio 15 d., nustatė 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Vadinasi, tiek vilkų galės sumedžioti visos Lietuvos medžiotojai. Vilkus medžiotojai gali medžioti iki kovo 31 d., tačiau, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, sezonas nutraukiamas anksčiau. Iki lapkričio 20 d. jau sumedžiota 114 vilkų.

Tiesa, Aplinkos ministerijos puslapyje skelbiama apie spalio 17 d. mūsų rajone sumedžiotą vilką, tačiau, kaip patikslino Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas žuvininkas Gintautas Liepuonis, šis plėšrūnas buvo partrenktas automobilio.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos