baneris leidinys

vilkas raskauskas
Šį vilkų medžioklės sezoną Lietuvoje iki šios dienos jau sumedžiotas 231 vilkas. Šakių rajone sausio 19 d. medžioklės metu buvo sumedžiotas septintas vilkas. Taiklus buvo Slavikų medžiotojų būrelio narys Edmundas Raškauskas, tai jau antras šį sezoną jo sumedžiotas plėšrūnas.

Pakalbintas naumiestietis medžiotojas E. Raškauskas, be abejo, džiaugėsi antru per šį medžioklės sezoną sumedžiotu laimikiu. Pasakojo, kad plėšrūną sumedžiojo beveik toje pačioje vietoje Liaušių miške, Slavikų medžiotojų būrelio medžioklės ploto ribose. Vilko patelė išėjo į palaukę viena.
 
„Medžiojau tykojant. Buvo apie pusę keturių po pietų. Pamačiau vieną plėšrūną, kuris išėjo iš miško, paleidau šūvį. Jis buvo taiklus. Sumedžioti pavyko patelę. Ji virš metų laiko, bet tiksliai galėtų tai pasakyti tik ekspertai, nėra taip lengva iš akies nustatyti vilko amžių“, – kalbėjo medžiotojas.

Medžiotojas atskleidė, kad iš vilko vėl darys iškamšą. E. Raškauskas patvirtino faktą, jog miškuose vilkų yra. Jis pasakojo, kad paties įrengta vaizdo stebėjimo kamera, prieš kelias dienas iki sumedžiojant minėtą vilką, užfiksavo net keturis plėšrūnus.
„Vilko trofėjus – kiekvieno medžiotojo siekis. Aišku, ir toliau medžiosiu, manau, kad vilkų yra per daug, būtinas jų skaičiaus reguliavimas“, – svarstė medžiotojas.

Pirmąjį vilką tame pačiame Liaušių miške E. Raškauskas sumedžiojo praeitų metų pabaigoje, tada nuo taiklaus medžiotojo šūvio taip pat krito vilko patelė.

Kaip jau minėta, Lietuvoje iki šios dienos jau sumedžiotas 231 vilkas. Pašnekovas pripažįsta, limitas senka. Šiais metais Aplinkos ministerija patvirtino 282 galimų sumedžioti vilkų limitą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos