baneris leidinys

turgaus aikstele
Šakių turgaus aikštės darbams artėjant prie pabaigos, neaiškumai dėl projekto lėšų tik auga, tad Šakių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto sprendimu juos išsklaidyti pavesta Kontrolės ir audito tarnybai. D. Pavalkio nuotr.


Antradienį vykusiame Šakių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje buvo diskutuota apie Šakių turgaus aikštės remontui skirtas lėšas. Šią temą iškėlusi komiteto narė Aušrelė Pukinskienė teigė, jog abejonės, ar lėšos deklaruojamos išties teisingai, sustiprėjo tuomet, kai šiuo klausimu pateikus raštiškas užklausas rajono savivaldybės administracijai, iš jos buvo gauti du atsakymai, kuriuose esantys skaičiai gerokai išsiskyrė.

Pasak A. Pukinskienės, žvelgiant į tarybos sprendimų projektus matosi, kad birželį vykusio Šakių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu Šakių turgaus aikštės remontui buvo skirti 78 tūkst. 500 eurų, rugsėjį vykusio posėdžio metu – dar 1 tūkst. 500 eurų, o lapkritį – 140 tūkst. eurų.

Vis tik, anot komiteto narės, savivaldybės administracijos pateiktuose atsakymuose pasirodė kiek kitokie duomenys. Pirmajame atsakyme buvo kalbama tik apie lapkričio mėnesį skirtas lėšas, nurodant, jog taryba skyrė 104 tūkst. eurų, o iš viso darbai atsiėjo 198 tūkst. 515 eurų, iš kurių – 14 tūkst. 222 eurai – privačios lėšos. Tuomet A. Pukinskienė į administraciją kreipėsi dar kartą, primindama, jog lėšos buvo skiriamos ir anksčiau vykusiuose tarybos posėdžiuose.

„Į antrąjį paklausimą gavau atsakymą, kad tą lapkričio 25 d. buvo skirti tik 24 tūkst. eurų. <...>  Bendra projekto vertė sumažėjo –  iš biudžeto skirta tik 191 tūkst. 843 eurai, tame tarpe privačių lėšų 14 tūkst. 222 eurai. Ir, kaip išaiškinta, privačios lėšos vedamos tiesiai įmonei (UAB „Hidrotechnika“ – red. past.), tad ta situacija nėra kontroliuojama. Pirmajame paklausime buvau nupiešusi lentelę ir paprašiusi, kad man joje išdėstytų visus prisidėjusius, administracija jos pilnai neužpildė, nenurodė tų asmenų, bet tiek jau to, mes ir be jų sėkmingai galime orientuotis, koks tas santykis ir kiek jie ten galėjo mokėti“, – teigė A. Pukinskienė, pabrėždama, jog apie tarybos pritarimu  skirtas lėšas kalba remdamasi tik tarybos sprendimų projektais, nes savivaldybės internetiniame puslapyje pateikiamų priimtų sprendimų dokumentų jau ilgą laiką neįmanoma peržiūrėti dėl techninių kliūčių.

Komiteto narė vylėsi, kad galbūt tokia situacija susiklostė tik dėl įsivėlusių klaidų. Pasak jos, projektas išties puikus ir reikalingas, darbai vyksta šauniai, tačiau, kaip sakė A. Pukinskienė, „administracijai reikia gero pavedimo už rankos, kad viskas būtų teisingai įforminta, įteisinta ir sutvarkyta“.

Tam, kad būtų išspręsti visi neaiškumai, Kontrolės komitetas kreipėsi į Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierę Astą Domeikienę, pavesdamas ištirti lėšų skyrimo Šakių turgaus aikštei teisėtumą ir  įvertinti savivaldybės administracijos atsakymų į A. Pukinskienės paklausimus teisingumą.

„Norėčiau, kad jūs profesionalės akimis pasižiūrėtumėte. <...> Noriu, kad mes, tarybos nariai, keldami rankas, žinotume, už ką mes jas keliame, ką mes čia pribalsavome, ką priskyrėme ir ką mes turime. Aikštelę turime, viskas tvarkoje, bet kažkaip reikia padėti administracijai susidėlioti, kad viskas būtų taip, kaip turi būti“, – kalbėjo A. Pukinskienė.

Komentuodamas situaciją „Draugui“ administracijos direktorius Dainius Grincevičius teigė, jog net ir apskaitos specialistai, buhalteriai skaičius supranta savaip, tad gali būti, jog tokia situacija kilo dėl skirtingų interpretacijų, juolab kai jos atliekamos rinkiminiu laikotarpiu. Tiesa, D. Grincevičius neatmetė galimybės, jog Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojo Aurimo Staugaičio parengtuose atsakymuose į A. Pukinskienės paklausimus galėjo įsivelti šiokių tokių neaiškumų, tačiau, kaip tvirtino, visos sumos atsispindi tarybos sprendimų dokumentuose, o svarbiausia tai, jog darbai vyksta sklandžiai, šakiečiai tuoj galės džiaugtis gražia bei patogia turgaus aikšte.

Beje, klausimas dėl Šakių turgaus aikštės finansavimo keliamas nebe pirmą kartą – lapkritį vykusio Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdžio metu detalesnio padėties paaiškinimo prašė tarybos narė Raminta Jakelaitienė.

„Sutartis yra nupirkta gegužės mėnesį, sutarties suma – 198 tūkst. 515 eurų. <...> Atliekant pirminius apskaičiavimus, ten buvo pateikta suma tik trinkelėms ir asfalto dangai, o kai pradėjome daryti darbus, įsivedė visi drenažai, lietaus surinkimas, atsirado poreikis praplėsti aikštelę iš kioskų nugarinės pusės, nugriovėme tualetą. Aplinka tvarkoma, plečiama, daromas apšvietimas, dėl to ta suma visa tokia ir pasidarė. Viešojoje erdvėje labai eskaluojama ta vieta, bet čia susitvarko teritorija, kuri tampa miesto centru“, – tuo metu aiškino D. Grincevičius.  

Visgi, neoficialiais duomenimis, užkulisiuose kalbama, kad turgaus aikštės sutvarkymui skirta suma siekia apie 300 tūkst. eurų.

Agnė Kereišiūtė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos