akcija2024 568px

antikorupcija grincevicius
Antikorupcijos komisija, vadovaujama opozicijos atstovo Dainiaus Grincevičiaus, susirinkusi į pirmąjį šios kadencijos posėdį pirmiausiai pasirašė nešališkumo ir konfidencialumo pasižadėjimus, užsibrėžė rinktis bent kartą per ketvirtį. G. Martinaitienės nuotr.

Praėjusį penktadienį į pirmąjį šios kadencijos posėdį rinkosi Antikorupcijos komisija. Visi posėdyje dalyvavę nariai pasirašė nešališkumo ir konfidencialumo pasižadėjimus, komisijos pirmininko Dainiaus Grincevičiaus pavaduotoju vienbalsiai išrinktas Romas Pukinskas.
 
Antikorupcijos komisiją sudaro aštuoni nariai. Be komisijos pirmininko, opozicijos atstovo D. Grincevičiaus, joje dirbs tarybos nariai Ramūnas Kaunas ir R. Pukinskas, Regionų partijos atstovas Raimundas Puidokas bei bendruomenių atstovai Mindaugas Kantautas, ūkininkai Rimantas Sinkevičius ir Rita Vosylienė.

Pirmiausiai visi nariai pasirašė nešališkumo ir konfidencialumo pasižadėjimus, kuriais pasižadėjo pareigas atlikti objektyviai, dalykiškai, be išankstinio nusistatymo, nedalyvauti atliekant su viešaisiais ir privačiais interesais nesuderinamas užduotis, neatskleisti ir neperduoti turimos informacijos asmenims, kurie neįgalioti ja naudotis, ir pan.

Trumpai save pristatęs R. Pukinskas priminė, kad anksčiau šiai komisijai yra vadovavęs, ji buvo garbinga ir dėmesys buvo pakankamas, tačiau pastaraisiais metais, apgailestavo jis, deja, šios komisijos darbo faktiškai nebuvo, o praėjusią kadenciją Tomo Skaizgirio vadovaujama komisija nesurengė nė vienas posėdžio, tad apie pasirašytus konfidencialumo pažymėjimus ar realų darbą nebuvo nė kalbos.

Anot R. Pukinsko, Antikorupcijos komisijos darbas nėra sekimas ir žiūrėjimas pro rakto skylutę, šiuos darbus atlieka specialiosios tarnybos, bet reikalingas ir visuomenės švietimas, kuris pastaraisiais metais buvo stipriai pamirštas. Jis mano, kad tam turėtų būti skiriamas nemenkas dėmesys. Taip pat, kalbėjo tarybos narys, komisija nėra priemonė susidoroti su politiniais oponentais, nors tokių apraiškų, politiko manymu, buvę pas mus, apie tai kalbama ir kitose savivaldybėse, tad sau ir kolegoms linkėjo skaidraus darbo.

R. Pukinskas vienbalsiai išrinktas komisijos pirmininko D. Grincevičiaus pavaduotoju. Šis teigė, jog komisija, kaip priklauso, turėtų susirinkti bent kartą per ketvirtį, o jeigu bus poreikis – ir dažniau. Tad artimoje ateityje planuojama susidėlioti darbo planą ir juo vadovaujantis kibti į darbus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos