baneris leidinys

eurai pinigai
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nuo liepos 4-osios paramos gavėjus pasiekia pirmosios gyventojų skirtos pajamų mokesčio sumos. Šiemet prašymus skirti dalį sumokamo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pateikė panašus gyventojų skaičius kaip ir pernai – 484 tūkst. gyventojų, o jų skirti beveik 27 mln. eurų gavėjus pasieks dalimis iki lapkričio 15 d. Rajone paramos gavėjams skirta daugiau nei 106 tūkst. eurų – lyginant su ankstesniais metais, ši suma didesnė keliasdešimčia tūkstančių eurų.
 
Šalies mastu tiek už 2021 m., tiek už 2022 m. gyventojai daugiausiai paramos (1 mln. 717 tūkst. eurų) skyrė nevyriausybinei organizacijai „Mėlyna geltona“, remiančiai ginkluotą Ukrainos pasipriešinimą. Antroje vietoje – onkologinėmis ligomis sergančius vaikus remianti Rimanto Kaukėno paramos grupė (649 tūkst. eurų), toliau taip pat su onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais dirbantis paramos ir labdaros fondas „Mamų fondas“ (559 tūkst. eurų).

Kaip minėta, rajone paramos gavėjams skirta 106 tūkst. 642 eurai. Tai viena didesnių sumų pastaraisiais metais – pernai buvo skirta 89 tūkst. eurų, ankstesniais metais suma būdavo šiek tiek didesnė nei 72 tūkst. ar 74 tūkst. eurų.

Tiesa, kaip skelbia VMI, apie 13 tūkst. gyventojų teiktų prašymų nėra patvirtinti, juos teikusių asmenų pajamų deklaracijose nustatyti trūkumai, kuriuos patikslinus, deklaracijos bus pripažintos teisingomis, tuomet prašymuose nurodyti paramos gavėjai sulauks skirtos paramos, o gyventojai bus informuoti, jog jų prašymas buvo įgyvendintas. Pažymėtina, kad yra sustabdytas paramos pervedimas ir daliai paramos gavėjų, nes jie dar nepateikė paramos gavimo bei panaudojimo ataskaitų.

Rajone tradiciškai daugiausiai paramos sulaukė religinės bendruomenės, švietimo įstaigos, bendruomenės bei medžiotojų būreliai.

Jei keletą metų iš eilės pirmoje vietoje pagal paramos dydį būdavo su beglobiais gyvūnais dirbanti VšĮ „Stebuklingi draugai LT“, tai šiais metais su 3 tūkst. 900 eurų jie yra antroje vietoje. Daugiausiai paramos (5 tūkst. 53 eurai) sulaukė Paluobių Šv. Angelų Sargų parapija. Trečioje vietoje Šakių Šv. Jono parapija (3 tūkst. 583 eurai), toliau penketuke rikiuojasi Kudirkos Naumiesčio gimnazija (2 tūkst. 870 eurų) bei Panemunių mokykla-daugiafunkcis centras (2 tūkst. 759 eurai. Pavyzdžiui, tik šiais metais įsikūrusi Šakių rajono ūkininkų sąjunga pagal skirtą paramą (1 tūkst. 936 eurai) yra 13-oje vietoje iš 184 įvairių rajono organizacijų.

Atskirai lentelėse pateikiame, kam pagal skirtingas veiklos sritis paramos rajone už 2022m. buvo skirta daugiausiai.

Kaip žinia, dalį paramos galima skirti ir politinėms partijoms. Rajone politinėms partijos už 2022 m. buvo skirta kiek daugiau nei 6 tūkst. eurų, suma taip pat šiek tiek didesnė nei ankstesniais metais (už 2021 m. buvo kiek daugiau nei 5 tūkst. eurų). Kaip šalyje, taip tradiciškai ir rajone dosniausiai žmonės rėmė Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus – rajone šiai partijai skirta 2 tūkst. 927 eurai. Antroje vietoje su 1 tūkst. 437 eurais yra Lietuvos socialdemokratai, už jų rikiuojasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (695 eurai) bei Laisvės partija (460 eurų).

paramos gaveju penketai
Daugiausiai paramos pagal skirtingas veiklos sritis sulaukusių paramos gavėjų penketukai (už 2022 m. mokestinį laikotarpį).


„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos