akcija2024 568px

baltrusiuose saligatvis
Barzdų seniūnė Jurgita Didžiulienė savivaldybės administracijos vadovams rodo Baltrušių gyvenvietės S. Lozoraičio gatvės skaudulį – senus, susidėvėjusius šaligatvius. Kadangi šaligatviai yra Kelių direkcijos žinioje, teks pasukti galvas, kaip juos suremontuoti. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Į pirmąjį išvažiuojamąjį pasitarimą rajono seniūnai vyko į Barzdus pas kolegę Jurgitą Didžiulienę. Tiesa, susitikime iš 14 seniūnų dalyvavo tik pusė,  mat dauguma šiuo metu atostogauja arba serga. Kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi Vytautu Ižganaičiu bei vicemeru Egidijumi Peleckiu apžiūrėjo opias seniūnijos vietas.

Kad reikia rengti išvažiuojamuosius seniūnų pasitarimus ir gyvai pasižvalgyti po seniūnijas, mintis kilo administracijos direktoriui V. Ižganaičiui. Tad pirmoji apsilankyti jos vadovaujamoje seniūnijoje pakvietė Barzdų miestelio seniūnė J. Didžiulienė. Susirinkimą pradėjęs administracijos direktorius V. Ižganaitis paminėjo, kad vasara – įvairių švenčių metas, pasidžiaugė, kad seniūnai daug prisideda prie jų rengimo.

Šakių seniūnas Dalius Jasevičius iškėlė problemą, kad L. Giros gatvės gyventojas kreipėsi dėl leidimo kasti ir prisijungti prie dujų perdavimo tinklo, tačiau reikės kasti per naujai išasfaltuotą gatvę ir ardyti trinkeles. Kol kas seniūnas nežino, kaip šią situaciją išspręsti.

Administracijos direktorius seniūnui turėjo pastabų dėl nešienautų dviračių, pėsčiųjų takų, kad ypač sankryžos prastai nušluojamos, pilni keliai akmenų, o ratų spraigomi akmenukai kelia pavojų.

„Miesto pakraščiuose esančios gatvės nors ne mūsų, bet mes stengiamės prižiūrėti, nušienauti, kalbėsiu su Šakių meistrija ir dėl nenuvalytų gatvėse akmenukų“, – teigė D. Jasevičius.

Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius užsiminė, kad vis dar neužtaisytos miestelio gatvėse asfalto duobės. Taip pat paminėjo, kad kone savaitę mieste stovėjo neišvežtos užsiregistravusių gyventojų stambiagabaritės atliekos. Žvirgždaičių seniūnei Giedrei Snudaitienei užsiminus, kad sėkmingai žvyrkelių dulkėtumą stabdo juos barstydami specialia druska, Griškabūdžio seniūnas tikino, kad jiems reikia nubarstyti maždaug 10 kilometrų žvyrkelių.

„Tai įsivaizduokit, kokie pinigai! – svarstė seniūnas. – Prasta ir Griškabūdžio kultūros pastato stogo būklė. Reiktų apie 450 eurų investuoti, kad laikinai išspręsti problemą, užsandarinti, kad vanduo nebėgtų į vidų pro lietvamzdžius.“ Kaip patikino vicemeras E. Peleckis, Griškabūdžio kultūros pastatas įtrauktas į renovacijos planus.

Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas užsimojęs įrengti naują pėsčiųjų taką, pasidžiaugė, kad miestelyje, pastačius vandens gerinimo įrenginius, pagerėjo vandens kokybė.

Plokščių seniūnas Danas Bendoraitis pasiguodė, kad gali likti visai be darbininkų: „Mano krašte žmonių nėra kuo pakeisti. Aš su savo algomis niekam neįdomus. Gal yra kažkas daroma dėl algų kėlimo žemutinei darbininkų grandžiai? O dėl automobilių parkavimo aikštelės ties Vaiguvos upe-gatve, tai kol kas greta esančios žemės savininkas neina į jokius kompromisus, tačiau yra kita vieta, kitoje pusėje gatvės, kur galbūt galima būtų aikštelę įrengti, tačiau reikia ieškoti sprendimų, kaip susikalbėti su to sklypo savininke.“

Lukšių seniūnas Vytautas Andziulevičius gyvena miestelio tvarkymo projekto užbaigimo nuotaikomis.

Kaip susitikimo pabaigoje informavo vicemeras E. Peleckis, yra svarstoma rajone pastatyti elektronikos atliekų surinkimo talpas, kol kas tik Šakiuose bei Gelgaudiškyje, o jei pasiteisins, pasak vicemero, bus pastatytos ir seniūnijose. Talpas aptarnaus VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“, savivaldybei paslauga nieko nekainuos.

Administracijos direktorius užsiminė ir dėl kultūros paveldo pastatų, anot jo, kai kurie, ypač Kiduliuose, yra avarinės būklės, todėl direktorius kalbėsis su Kultūros paveldo departamentu dėl šių pastatų likimo.

Kuo gyvena Barzdų seniūnija, mintimis pasidalino ir miestelio šeimininkė J. Didžiulienė, pirmiausiai iškeldama vis dar opią problemą dėl miestelio centre esančio apleisto pastato.

„Turim tokį apleistą miestelio centre problematiškiausią tašką – privatų statinį, kur vienoje namo pusėje gyvena tvarkinga šeima, kita pusėje veisiasi visokie parazitai, graužia žmonėms elektros laidus. Savininkai gyvena Kaune, kaskart skambinam, prašom teritoriją šienautis, tvarkytis. Nerandam jokių išeičių“, – kalbėjo seniūnė pridurdama, kad miestelyje vis dar aktuali benamių šunų problema, jos nuomone, paslaugą daug geriau teikė gyvūnų globos namai „Mindraja“ nei šiuo metu Kauno gyvūnų prieglauda „Nuaras“, su kuriais sutartį sudariusi savivaldybė.

Vėliau susirinkimo dalyviai vyko į Baltrušius  apžiūrėti S. Lozoraičio gatvės šaligatvių, paklotų dar kolūkio laikais: šaligatviai gumbuoti, vietomis asfaltas ištrupėjęs, susidėvėjęs, medžių šaknų iškilnotas. Kelias yra regioninis, tad ir šaligatviais turėtų pasirūpinti AB „Kelių direkcija“, be abejo, pasirūpinti galėtų ir savivaldybė, bet tam reiktų milžiniškų lėšų.

Seniūnė pasakojo, kad šaligatvius nuolat valo seniūnijos darbininkai, vicemeras svarstė, kad kloti šaligatvius trinkelėmis netikslinga – šaknys dangą iškilnotų.

Po darbingo pasitarimo miestelio seniūnė pakvietė kolegas bei administracijos vadovus arbatos puodeliui gražioje Baltrušių lankoje, kur rudenį vyksta Gandrinių šventė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos