akcija2024 568px

tarybos nariai turtas
Tarp Šakių rajono savivaldybės tarybos narių didžiausią turtą deklaruoja Ramūnas Kaunas, Ričardas Lekavičius, Raminta Jakelaitienė, Jonas Bakas ir Violeta Simonavičienė. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų duomenis už 2022 metus. Šiemet gyventojai gali susipažinti su 47 tūkst. viešai skelbiamų turto deklaracijų išrašų, 2,8 tūkst. iš jų – Marijampolės apskrities gyventojų. Tad žvilgtelkime, kokį turtą deklaravo tarybos nariai bei kiti valdžios atstovai.
 
Tiesa, kadangi naujos kadencijos taryba darbą pradėjo tik šių metų balandį, tad šešių tarybos narių (Irmos Bartkutės, Kristinos Geršvaltaitienės, Ramūno Kauno, Rimgaudo Juozo Lebedžinsko, Ričardo Lekavičiaus ir Giedriaus Puloko) VMI turto deklaracijų viešai neteikia. Tačiau privalomą registruoti turtą jie deklaravo, o einant į rinkimus jų deklaracijos tapo viešos. Tiesa, šių tarybos narių deklaracijų duomenys yra už 2021 metus, kai kitų kolegų, kurių deklaracijas skelbia VMI, duomenys pateikiami už 2022 m. Nors galbūt per metus ir įvyko tam tikrų pokyčių, tačiau bendrą vaizdą apie valdomą turtą susidaryti galima, juolab kad kai kurie naujokai pagal valdomą turtą iškart aplenkė senbuvius. Visus duomenis pateikiame lentelėje, o tų tarybos narių turtas, kurių duomenys paimti iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), pažymėtas žvaigždute.

Kaip matome, turtingiausiųjų penketuke tie tarybos nariai, kurių veikla vienaip ar kitaip susijusi su ūkininkavimu, žemės ūkiu, tad įprastai didžiausią turto dalį sudaro nekilnojamasis turtas, žemės sklypai, piniginės lėšos.

Beje, antroje vietoje pagal valdomą turtą esantis naujokas tarybos narys Ričardas Lekavičius nurodo ir turintis 174 tūkst. eurų paskolą (paskolintos ar pasiskolintos lėšos lentelėje, pateikiant turto vertę, nepriskaičiuotos). Nemažą paskolą turi ir trečioje vietoje pagal turimą turtą  esanti tarybos narė Raminta Jakelaitienė. Ji nurodo, kad pasiskolintų ir negrąžintų lėšų suma sudaro 137 tūkst. eurų, 104 tūkst. eurų paskolą turi ir Martinas Eimutis.

Štai meras Raimondas Januševičius gyvena be paskolų, o jo turtas (neskaičiuojant sutuoktinės turto) sudaro 96 tūkst. 341 eurą. Įsiskolinimų neturi ir Seimo narė Irena Haase, ji deklaravo turto už 217 tūkst. 583 eurus. Jos kolega Seimo narys Giedrius Surplys – už 168 tūkst. eurų. Tiesa, jis turi ir 44 tūkst. eurų paskolą.

Jei žvilgteltume į vicemerus, tai pagal valdomą turtą gerokai solidžiau atrodo Darius Jakavičius, jis deklaravo (be žmonos turto) turto už 90 tūkst. eurų, Egidijaus Peleckio turto vertė, pagal VRK pateiktus duomenis, – kiek daugiau nei 21 tūkst. eurų.

Grįžtant prie tarybos narių, galima žvilgtelti, kurių iš jų turto pokytis per metus buvo didžiausias (tų, kurių informaciją galima palyginti). Čia galima išskirti Rasitą Grincevičienę, kurios turtas, lyginant su ankstesniais metais, už 2022 m. išaugo 56 tūkst. 533 eurais (nurodo, kad išaugo žemės sklypų vertė). Aušrelės Pukinskienės turto vertė išaugo 53 tūkst. 300 eurų, o Jono Bako turto vertė per metus padidėjo kiek daugiau nei 30 tūkst. eurų.

Paskutinėje vietoje pagal valdomą turtą esantis Mantas Puskunigis per metus ne praturtėjo, o nusigyveno – jo turto vertė, kaip rodo VMI duomenys, nukrito 6 tūkst. eurų. Visgi labiausiai per metus (147 tūkst. eurų) mažėjo Violetos Simonavičienės turto vertė.

Kaip bebūtų, jei žvilgteltume į turtingiausią šalyje tarybos narį Vidmantą Dambrauską (Klaipėdos miesto savivaldybė), jis deklaravo turto už daugiau nei 17 mln. eurų, tad mūsiškiai ir su didžiausiu turtu atrodo gana kukliai. Šalyje turtingiausia tarp politikų, tarnautojų bei jų artimųjų – Austėja Landsbergienė, kurios turtas siekia 17 mln. 723 tūkst. eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos