akcija2024 568px

Tarybos narys, socialdemokratas Martinas Eimutis į rajono valdymą siekia aktyviau įtraukti ir gyventojus. Jis savo socialinio tinklo paskyroje inicijavo elektroninę apklausą dėl liepos mėnesio tarybai parengtų sprendimo projektų. Nors kol kas iniciatyva didelio susidomėjimo nesulaukė, bet sako suprantantis, jog naujovėms reikia laiko ir apklausą žada kartoti.

„Manau, kad kažkada tai bus įprasta praktika – politikams nuolatos atsiklausti gyventojų dėl priimamų sprendimų. Kol kas dar tam nėra plačiai naudojamų įrankių ir praktikos gyventojams domėtis kiekvieno mėnesio sprendimo projektais. Siūlau įsijausti į tarybos nario rolę ir kiekvienam rajono gyventojui balsuoti parengtais liepos mėnesio Šakių rajono savivaldybės tarybos sprendimo projektais“, – siūlo tarybos narys ir primena, kad sprendimo projektai – svarbiausi politikos įgyvendinimo dokumentai, tiesiogiai lemiantys rajono bei gyventojų gyvenimą.
 
Tiesa, bent jau pirmąją apklausos dieną didelio susidomėjimo nesulaukta, nuomonę anonimiškai buvo pareiškę šeši respondentai. Tačiau tarybos narys supranta, kad tam reikia laiko.

„Daug nesitikiu, žinau, kiek užtrunka pasiruošti posėdžiui. Ne viena ir ne dvi valandos“, – patirtimi dalijasi politikas ir siekia, kad atsirastų ryšys tarp tarybos nario ir rinkėjo ne tik per rinkimus.

Ir jis nusiteikęs optimistiškai – įsitikinęs, kad susidomėjimą ne tik galima pagilinti, bet ir reikia tai daryti bei žengti koja kojon su technologijomis.

Tiesa, svarsto, galbūt reikėjo sukelti ne visus sprendimo projektus, kurių šį mėnesį 29, bet tik dalį jų. Taip būtų didesnė tikimybė, kad žmogus parsisiųs dokumentą, su juo susipažins, tačiau galbūt šiuo keliu M. Eimutis eis prieš kitą tarybos posėdį.

Be to, dėl vieno iš sprendimo projektų jis nusprendė nuomonės pasiteirauti atskirai ir teiravosi, ar piliečiai pritaria, kad Šakių autobusų parkas ateityje pradėtų naudoti elektrinius autobusus. Jis pateikia trumpą projekto aprašymą, o balsuoti suteikia galimybę ne tik paspaudžiant ant nuorodos, bet ir nuskenavus QR kodą.

Apklausos pabaigoje M. Eimutis klausia – galbūt žmogus turi idėjų tarybai ar administracijai, žino problemą, į kurią vertėtų atkreipti dėmesį.

„Manau, technologijų kryptimi ir turime eiti. Taip efektyvindami tiek specialistų darbą, tiek sukurdami priemones pajaust gyventojų nuomones ir atliepti tai. Tokia ir yra politikų funkcija. Atstovauti. O kaip tu gali atstovauti, jeigu neatsiklausi, nesusitinki?“ – mintimis dalijasi politikas.

Teiraujuosi, o kaip būtų reaguojama, jei vienu ar kitu klausimu būtų sulaukta nepritarimo.

Anot tarybos nario, taip ir turėtų būti. Tada būtų signalas, kad į klausimą reikia labiau įsigilinti, tokia nuomonė labiau padėtų identifikuoti situaciją ir į ją atkreipti savo bei kolegų dėmesį.

Tarybos nario apklausa yra anoniminė, su rezultatais jis žada supažindinti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos