akcija2024 568px

tarybos nariai
Jei iki šiol tarybos nario ketvirčio alga svyravo nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų, o maksimalios tarybos nario veiklai skirtos išlaidos, kurias išnaudodavo ne visi politikai, viršijo pusantro tūkstančio eurų, tai įsigaliojus naujai tvarkai kiekvienas tarybos narys per ketvirtį gaus bent 3 tūkst. 213 eurų (į rankas – 2 tūkst. 262 eurus). (D. Pavalkio nuotr.)

Agnė KEREIŠIŪTĖ

Po Lietuvą supurčiusio „čekiukų“ skandalo Seimas pakeitė Vietos savivaldos įstatymą, eliminuodamas dažno savivaldos politiko reputaciją su žemėmis sumaišiusias vadinamąsias „kanceliarines“ – su tarybos nario veikla susijusias – išlaidas ir numatė fiksuotą tarybos nario atlygį. Atliepdama į šiuos pokyčius penktadienį posėdžiavusi taryba pritarė ir atitinkamų Šakių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento punktų pakeitimui.

Pagal naująją tvarką kiekvienas eilinis tarybos narys nuo šiol kas mėnesį gaus penktadalį mero algos – maždaug 1 tūkst. 71 eurą (į rankas – apie 754 eurus). Be to, opozicijos lyderio Edgaro Pilypaičio bei komitetams ir nuolatinėms komisijoms (Etikos, Antikorupcijos ir Peticijų) pirmininkaujančių tarybos narių Aušrelės Pukinskienės, Giedriaus Puloko, Bernardino Petro Vainiaus, Ilonos Šeflerienės, Artūro Varankevičiaus, Rasitos Grincevičienės, Dainiaus Grincevičiaus bei Irmos Bartkutės atlygis bus 20 proc. didesnis ir sieks maždaug 1 tūkst. 285 eurus (į rankas – apie 865 eurus), o šių pavaduotojų darbo užmokestis didės 10 proc. ir sieks apie 1 tūkst. 178 eurus (į rankas – apie 810 eurų).

Žvilgtelėjus į sumas, kurias pagal iki šiol galiojusius nuostatus gavo tarybos nariai, akivaizdu, jog naujoji apmokėjimo tvarka šios kadencijos tarybos narių piniginėms išeis į naudą, tačiau gerokai atsilieps biudžetui. Pavyzdžiui, susumavus 2023 m. pirmąjį ketvirtį tarybos nariams išmokėtas lėšas, priskirtas už darbo laiką atliekant tarybos nario pareigas (maksimalios vienam tarybos nariui siekė apie 358 eurus) bei kompensacijas, skirtas su tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms padengti (maksimalios siekė apie 1 tūkst. 680 eurų), kurios, beje, buvo neapmokestinamos, paaiškėja, jog per ketvirtį tarybos nariai biudžetui atsiėjo 37 tūkst. 224 eurus, tad per mėnesį – maždaug 12 tūkst. 408 eurus. Na, o pagal naująją tvarką ši sumą išaugs daugiau nei dvigubai ir, pasak savivaldybės administracijos Apskaitos skyriaus vedėjos Vitalijos Tumienės, kiekvieną mėnesį biudžetui atsieis maždaug 29 tūkst. 352 eurus. Tiesa, dalis pinigų į biudžetą sugrįš atgal, tik jau mokesčių pavidalu.
Naujoji tvarka numato ir tam tikras išimtis: jei tarybos narys praleis komiteto arba tarybos posėdį (net ir turėdamas pateisinamą priežastį – red. past.), jo atlygis sumažės 50 proc., o jei neatvyks į abu – tą mėnesį negaus nė cento. Be to, kaip ir anksčiau, tarybos nariai turi teisę atlygio atsisakyti. Tarybos veiklos administravimo skyriaus vedėjos Ingos Kanapeckienės teigimu, iki šiol valandinio užmokesčio buvo atsisakiusios dvi šios kadencijos tarybos narės – Aušrelė Pukinskienė ir Aušra Jakavičienė. Kadangi naujajai užmokesčio tvarkai buvo pritarta tik penktadienį, pagal ją panorusių dirbti už dyką kol kas neatsirado.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos