baneris leidinys

Nors tarybos nario Ričardo Lekavičiaus pateiktas sprendimo projektas „Dėl genderizmo propagavimo ir LGBT ideologijos sustabdymo savivaldybėje“ penktadienį posėdžiavusios tarybos darbotvarkėje ir neatsidūrė, tačiau argumentai, jog šis siūlymas neatitinka teisės aktų, Regionų partijos atstovo neįtikino, tad tribūnon stojęs R. Lekavičius nesibodėjo nei asmeniškumų, nei kaltinančių pareiškimų.

Kaip jau rašėme, dėl R. Lekavičiaus pateikto sprendimo projekto plačių diskusijų netrūko dar liepos pradžioje posėdžiavusioje savivaldybės Kolegijoje – čia ir buvo nutarta, jog tarybos nario siūloma deklaracija prasilenkia su teise. Dėl pateikto sprendimo projekto atmetimo R. Lekavičius buvo informuotas ir mero Raimondo Januševičiaus raštišku atsakymu, kuriame dar kartą pakartota, jog „teisės aktuose nėra aiškaus teisinio pagrindo, kuriuo remiantis savivaldybės tarybai būtų suteikta teisė priimti tokio pobūdžio sprendimus“.

Panašu, jog šiuos argumentus R. Lekavičius interpretavo kaip žodžio laisvės suvaržymą, mat tarybos posėdžio metu pareiškė, jog taip „atimama galimybė tarybos nariams viešai išsakyti savo nuomonę“, o pasisakydamas ne kartą dūrė į merą, kurio pozicija, regis, R. Lekavičių palietė asmeniškai.

„Labai gaila, kad kartu su Raimondu praėjom ne vieną kovą – ir basi pastovėjome už vaikus (tarybos narys omeny turėjo 2021m. vykusius protestus „Basos mamos prieš galimybių pasą vaikams“ – red. past.), ir pasiekėme rezultatų, bet mane tikrai nustebino jūsų sprendimas neįtraukti šito projekto į tarybos darbotvarkę. <...> Nereikia leisti Vyriausybei ar kažkokiems ideologams mindžioti Lietuvos Konstitucijos ir kavotis už mero, už sprendimų, įtakoti, kad neatsidurtų tokie projektai tarybos darbotvarkėje. Tikrai rugsėjo mėnesį jį vėl pateiksiu“, – kalbėjo R. Lekavičius, per dantį patraukdamas ir socialdemokratus. Liepos 18 d. laikraštyje „Draugas“ pasirodęs socialdemokratų frakcijos narės, psichologės Aušros Jakavičienės kritiškas atsakas į R. Lekavičiaus siūlytą deklaraciją sukėlė sarkastišką pastarojo nuostabą, jog būtent socialdemokratai, o „ne Mantas Aleksa (Laisvės partijos Šakių skyriaus pirmininkas – red. past.) šitą klausimą atstovi“.

Vis tik tarybos nariai į didelius ginčus su kolega leistis nepanoro. Meras R. Lekavičių patikino, jog nuskambėjusiems įtarimams pagrindo nėra – jei sprendimo projektas bus pakoreguotas taip, kad atitiktų teisės aktus, jis, kaip ir visi kiti, tikrai bus priimtas. Tuo metu „valstietis“ Tomas Skaizgirys į R. Lekavičiaus deklaraciją atsakė perskaitydamas savo frakcijos parengtą deklaraciją „Dėl šeimos politikos“, o socialdemokratų vardu kalbėjusi Raminta Jakelaitienė pateikė viešą pareiškimą, paremtą minėtame A. Jakavičienės atsake išdėstytomis mintimis ir pozicijomis. Tiesa, žodį taręs Martinas Eimutis dar pridūrė pastebėjimą, jog kalbose apie šeimos politiką deklaratyvumo daugiau negu praktinės racijos.

„Šaunuolis (R. Lekavičius – red. past.), kad imasi iniciatyvų rengti sprendimo projektą, bet dėl pasisakymų, pozicijų dėl šeimos sampratos – neįsivaizduoju, kaip tai galėtų pasireikšti mūsų priimamuose sprendimuose. Gal Ričardas galėtų pasakyti tris pavyzdžius, kokie trys žingsniai turėtų būti atlikti, kaip keistųsi mūsų bendra politika, strateginis planas, priėmus jo sprendimo projektą?“ – retoriškai klausė M. Eimutis, svarstydamas, jog savivaldybė jaunoms šeimoms pagelbėtų nebent padidindama išmokas už gimusį vaiką, skirdama lėšų psichologo paslaugoms ar įvairiems seminarams.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Rasita Grincevičienė šia tema pasisakė trumpai ir užbaigė įsisiūbavusias diskusijas.  

„Aš tik norėčiau dėl etikos pastebėjimą gerbiamam Ričardui pasakyti. Stovint tribūnoje reikėtų sakyti tiesą. Jūs sakėte, kad tarybos nariui neleidžiama išsakyti savo nuomonės – jūs šią nuomonę išsakėte tribūnoje. Manau, kad netiesos sakymas prasilenkia su tarybos nario etika“, – ramiu tonu pareiškė Etikos komisijai pirmininkaujanti R. Grincevičienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos