akcija2024 568px

liorentai svecias
Pasak seniūnės Giedrės Snudaitienės (dešinėje), Antaniną Liorentaitę pažinojęs Antanas Adomėnas atvykęs miestelin vis kartojo: „Dieve, netikėjau, kad kada nors čia atsidursiu. O dabar esu!“ Svečias Žvirgždaičių bibliotekai įteikė vertingą dovaną, vieną svarbiausių savo darbų – knygą „Lietuvių diaspora. Nuo Karaliaučiaus iki Čikagos“. (P. Vilčinsko nuotr.)


Praėjusį penktadienį Žvirgždaičiai sulaukė neeilinio svečio – čia lankėsi JAV lietuvis, istorikas, žurnalistas, filosofijos daktaras Antanas Adomėnas (Jonas van Reenanas).
 
Nuo 1997 m. Lietuvoje gyvenantį, Vytauto Didžiojo universitete dėsčiusį, Išeivijos studijų centre dirbusį A. Adomėną į Žvirgždaičius atvedė ryšiai su pirmąja Lietuvos moterimi lakūne, parašiutininke Antanina Liorentaite – pastaroji buvo svečio ir jo mamos Elenos Ližaitės bičiulė.

Tad, kaip praneša vizito įspūdžiais ir nuotraukomis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijusi Žvirgždaičių biblioteka, miestelin atvykęs A. Adomėnas daugiausiai dėmesio skyrė būtent Liorentų pėdsakams – nusilenkė prie A. Liorentaitės kapo, aplankė Liorentų gimtinės ąžuolą, klausėsi Žvirgždaičių seniūnės Giedrės Snudaitienės pasakojimų apie Liorentų atminimo įprasminimą, o galiausiai nuvyko į Paluobius, kur aplankė garsiosios kraštietės dukterėčią Kunigundą Bukantienę.

 „Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos