baneris leidinys

pliazas2 nudistai
Pirminiame prašyme savivaldybės administracijai buvo pageidaujama maudyklą nudistams įrengti Lekėčių sen., prie Nemuno. Vietos seniūnas Ričardas Krikštolaitis tam neprieštarautų, juolab kad vieta atokesnė, tačiau turėtų atsiklausti ir bendruomenės. Visgi oficialaus prašymo seniūnas sako dar negavęs. (D. Pavalkio nuotr.)


Dar prieš porą mėnesių savivaldybės administracija gavo prašymą savivaldybės teritorijoje rasti vietą, kurioje galėtų maudytis nuogi žmonės. Buvo teiktas net konkretus siūlymas – maudyklą nudistams įrengti Lekėčių sen. prie Nemuno.

Gegužės pradžioje į savivaldybę kreipėsi viena pilietė su prašymu Šakių rajone rasti vietą, kur degintis, maudytis ir leisti laisvalaikį galėtų nuogi žmonės.

„Nesant oficialios nudistams skirtos vietos, mes priversti pažeisti viešąją tvarką reglamentuojančius teisės aktus ir laisvalaikį leisti tam neskirtose vietose prie vandens telkinių, pavyzdžiui, maudomės nuogi prie Nemuno upės“, – rašė moteris ir atkreipė dėmesį, kad nudizmas tarp lietuvių tampa vis populiaresnis.

Be to, ji atkreipė dėmesį, kad Marijampolės savivaldybėje, Ignalinos rajone nudistams skirtos vietos yra, tad prašė maudyklai rasti vietą ir Šakių rajone.

„Informuoju, kad nudistams skirtos maudyklos įrengimas nereikalauja papildomų reikšmingų investicijų iš Šakių rajono savivaldybės biudžeto. Reikėtų tik įspėjamųjų ženklų, kuriuose būtų informacija, kad tai nudistų zona“, – rašė pilietė.

Pasak administracijos direktoriaus Vytauto Ižganaičio, moteriai buvo pateiktas atsakymas, kad ji turi kreiptis į vietos seniūną ir bendruomenę, o suderinus su jais, prašymą teikti savivaldybės tarybai, kuri ir priimtų sprendimą.

Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis patikino, kad lig šiol į seniūniją kreiptasi nebuvo, tačiau jis pats nematytų didesnių trukdžių seniūnijoje įrengti maudyklą nudistams. Juolab, kaip svarsto seniūnas, kad siūloma vieta gana nuošali. Tiesa, iškyla ir papildomi reikalavimai – jeigu tai būtų paplūdimys, tai toks statusas reikalautų išpildyti ir tam tikrus sanitarinius, higieninius reikalavimus, reikėtų tikrinti vandens kokybę, neužtektų tik pastatyti ženklus.

„Tai delikatus reikalas, reiktų atsiklausti bendruomenės, bet apklausos dar nespėjau padaryti. Kaip sakiau, ir oficialaus kreipimosi nebuvo“, – teigė seniūnas, pripažinęs, kad jeigu būtų prašymas, galbūt šį klausimą pavyktų išspręsti dar šiais metais.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos