baneris leidinys

Jei prieš pusantrų metų, prasidėjus karui Ukrainoje, pasaulis ir laikas tarsi sustojo, tai dabar, regis, gyvenimas ir vėl juda savu ritmu. Karas tapo savotiška kasdienybe ne tik mums, bet ir tiems žmonėms, kurie mūsų kaimynystėse įsikūrė kaip karo pabėgėliai, tikėdamiesi ir vildamiesi, kad kuo greičiau galės vykti atgal. Vis tik dalis jų važiuoti namo dar negali, o kiti jau nebeturi kur... Tad gyvenimus, vieniems laikinai, kitiems – nebe, iš naujo tenka kurtis čia.  
 
Mieli skaitytojai, surėmę pečius galime pasistengti, kad toji pradžia būtų kuo sėkmingesnė, tad perduodame prašymą – dvi vaikučius auginančios ukrainietės ieško būstų Šakių mieste. Visus, turinčius pasiūlymų, prašoma kreiptis į vicemerą Darių Jakavičių telefonu (8 345) 66 122 arba +370 612 12 938.

 „Į mane kreipėsi dvi ukrainietės moterys, jos abi, jei neklystu, augina po tris vaikučius. Nors jos ir turi kur gyventi, tačiau norėtų persikelti į patį miestą – kadangi abi dirba grožio sektoriuje Šakiuose, tad ir ieško galimybės išsinuomoti būstą čia. Darbo pasitaiko ir vakarais, bet tokiu metu ne visada važiuoja autobusai, o gyvenant mieste rūpesčių dėl to nekiltų, be to, ir vaikams kur kas patogiau – daugiau užklasinės veiklos, paslaugų ir viso kito“, – laikraščiui „Draugas“ sakė D. Jakavičius, primindamas, jog mums, lietuviams, pabėgėlių situacija turėtų būti itin artima ir suvokiama – taip, kaip priimame ukrainiečius, maždaug prieš aštuonis dešimtmečius amerikiečiai priėmė nuo karo ir okupacijos bėgusius mūsų prosenelius, senelius ar tėvus. Kurie, beje, lygiai taip pat vylėsi, jog namo galės grįžti netrukus, tačiau tas „netrukus“ užsitęsė beveiki 50 metų...

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjos Daivos Pilypaitytės, bendras ukrainiečių skaičius rajone išlieka stabilus – jų yra apie 130.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos