akcija2024 568px

renovacijos defektai
„Šakių šilumos tinklų“ komercijos direktorius Vilmantas Paškevičius apžiūri besisunkiančio nuo stogo vandens apgadintas laiptinės sienas ir tikina, kad kol kas gali gyventojams tik geranoriškai patarimais padėti, kadangi įmonė nėra šio namo administratorė. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) darbais nusivylę Lekėčiuose esančios Kauno gatvės 15B namo gyventojai rankų nenuleidžia. Rangovus atakuoja, kad šie broką ištaisytų, mat per stogą tekantis vanduo jau apgadino butus bei laiptines. Praėjusį penktadienį susirinkę šio namo gyventojai apsisprendė, kad norėtų, jog namą administruotų daugiabučių namų priežiūros paslaugas teikianti įmonė.

Po daugiabučio atnaujinimo pradėjus lįsti brokui, teisybės ėmėsi ieškoti vienos renovuoto namo gyventojos dukra Zinaida Samuolienė, kadangi dvylikoje butų gyvena beveik vien senjorai. Minėtas namas renovuotas prieš penkerius metus, dar 2018 m. pradžioje užbaigti darbai. Pasak Z. Samuolienės, netrukus išryškėjo ir brokas.

„Po renovacijos laiptinių lauko durys neužsidarė. Kreipėmės į rangovą, bet niekas nereagavo. Tai už savo lėšas susitvarkėm. Kodėl investiciniame projekte numatyti darbai pakeisti senus lietaus nuotekų vamzdžius nebuvo padaryti?“ – kėlė klausimą Z. Samuolienė.

Pradėjęs per stogą veržtis vanduo ėmė gadinti gyventojų turtą, apie nekokybiškai atliktus stogo dangos darbus liudija ant butų bei laiptinių sienų atsiradusios lietaus vandens dėmės.

Tad pernai birželį dėl ne iki galo ir nekokybiškai atliktų darbų gyventojai kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją. Vėliau tiek rangovas (UAB „Mačiūnai“), tiek UAB „Šakių šilumos tinklai“ su namo gyventojų įgaliotais atstovais apžiūrėjo daugiabučio namo atnaujinimo metu atliktus darbus. Buvo nustatyta nemažai defektų: nekokybiška stogo danga, laiptinių lauko durys, balkono konstrukcijos, dviejuose butuose bei laiptinėse aptrupėjęs tinkas.

„Mes pernai rugpjūtį geranoriškai padėjom daugiabučio gyventojams, suradom rangovą, padarėm susitikimą, apžiūrėjom daugiabutį. Pagal mus, tai nėra kokybiškai prilydyta stogo danga. Nebuvo apmūrytos ventiliacijos angos. Tiesiog plytos sudėtos ant stogo. Kas pridavinėjo objektą, pasirašė? Mes negalim čia nieko teisti ar spręsti, nes nebuvom to proceso dalyviai“, – dar prieš susitikimą kalbėjo „Šakių šilumos tinklų“ komercijos direktorius Vilmantas Paškevičius.

Kaip pasakojo Z. Samuolienė, deja, tuomet rangovas defektus pašalino tik iš dalies.

„Uždėjo ant stogo įlajų groteles ir viskas. Padėtis tikrai yra ekstremali ant stogo. Vanduo sunkiasi per sienas, elektros laidus, ardoma stogo danga, perdangos, sienos. Tokie namai tiesiog sugriūva“, – vardijo trūkumus Z. Samuolienė.

Visgi rugpjūčio 11 d. rangovo ir daugiabučio namo įgalioti atstovai pasirašė dvišalį defektų aktą, kuriame rangovas įsipareigojo per 45 d. hermetizuoti stogo įlajų sujungimą su lietaus nuotekų vamzdynu bei ertmes prie antenų ir kanalizacijos vamzdžių ir patikrinti lietaus nuotekų vamzdyno praeinamumą.

„Vakar su „Šakių vandenų“ atstovais patikrinom lietaus nuotekų nubėgimą, kelis kibirus supylėm. Dabar viskas ten kaip ir gerai. Praeinamumas yra. Bet aš ant stogo matau kelias ertmes, dėl kurių galbūt renkasi vanduo ir jis sunkiasi, kur rado vietą, – penktadienį mus pasitikusi kalbėjo Z. Samuolienė. – Aš ne specialisto akimis matau, kad tiesiog nebuvo atlikti darbai, tokie kaip lietaus nuotekų sistemos bandymas.“

Ji pirmiausiai rodo, kur antroje laiptinėje, trečiame aukšte prie lietvamzdžio lyjant šlampa lubos ir sienos. Moteris pasakojo, kad panaši situacija buvo ir pirmoje laiptinėje, tai gyventojai susidėję pinigus laiptinės sienas patys persidažė. Ant vieno šios laiptinės buto lubų ir sienų taip pat išryškėję dėmės.

Na, o penktadienio susitikime dalyvavusių gyventojų tikslas buvo pasirinkti daugiabučio namo valdymo formą. Šiuo metu daugiabučio namo gyventojai yra sudarę jungtinės veiklos sutartį, tačiau įgaliotinė Vilma Tamašauskienė atsisakė eiti šias pareigas.

 Gyventojai dėl atliktų darbų broko nežada sėdėti rankų sudėję, o nutarė kreiptis net į teismą.

„Šiandien norim sužinoti, kam perėjo tos visos pareigos – vykdyti priežiūrą po renovacijos. „Šakių šilumos tinklams“? Kad esate Statytojas, mums nurodė inspekcija, į kurią kreipėmės“, – teiravosi Z. Samuolienė susitikime dalyvavusių šios įmonės atstovų.

„Mes nesam šio namo administratoriai ir jokios priežiūros nevykdom. Todėl ir nesirašėm defektų akto. Administruojam šito namo renovacijos kreditą. Renovaciją atliko UAB „Šakių komunalinis ūkis“, kuri dirbo pagal pavedimo sutartį. „Šakių komunalinis ūkis“ yra prijungtas prie „Šakių šilumos tinklų“. Kadangi yra jungtinė veikla, esat patys ir atsakingi“, – aiškino V. Paškevičius.

Jis dar pridūrė, kad atsakomybė už renovacijos metu atliktus nekokybiškus darbus tenka tiek projektuotojui, tiek rangovui, techniniam prižiūrėtojui.

Toliau susitikimo metu diskutuota, kokią daugiabučio namo valdymo formą gyventojams pasirinkti: daugiabučio namo administratorių, likti prie jungtinės veiklos sutarties ar sukurti namo bendriją.  

„Administratorius dabar yra būtinas. Kad galėtumėt samdytis statybos ekspertą, kad nustatytų nuostolius, surašytų ieškinį bei kreiptųsi į teismą“, – aiškino gyventojams Z. Samuolienė.

Ji gyventojams siūlė išsirinkti naują jungtinės veiklos sutarties įgaliotinį, taip pat apsvarstyti ir namo bendrijos įkūrimą.

Visgi gyventojai buvo labiau linkę pasirinkti daugiabučio namo administratorių. Kurį iš dviejų galimų – „Šakių šilumos tinklus“ ar UAB „Mano būstas Dainava“, gyventojai apsispręs vėliau.

Tik iškyla vienas niuansas – suinteresuoti žmonės būtų linkę rinktis „Šakių šilumos tinklus“, kurie siūlo ir mažesnį administravimo mokestį nei kauniečiai, bet jei namo gyventojai dėl patirtų nuostolių kreiptųsi į teismą, šiai įmonei gali tekti teisme dalyvauti kaip atsakovei.

„Jei pasirenkate mus kaip daugiabučio administratorių, o paskui kaip Statytoją duotumėt į teismą, čia jau kyla interesų konfliktas“, – tvirtino V. Paškevičius.

Visgi diskusijos pabaigoje jis sakė, kad pasikonsultuos su įmonės teisininku, kaip gali padėti gyventojams šitoje situacijoje.

„Aš pasikonsultuosiu ir išsiaiškinsim pirmiausiai dėl tų atsakomybių. Ar mes galime būti tuo namo administratorium. Ir geranoriškai dar kartą padėsime prispausti atsakingus asmenis ištaisyti broką. Tik kiek tai galime daryti teisėtai, kai nesam namo administratorius“, – svarstė V. Paškevičius.

Jau po susitikimo Z. Samuolienė parodė prie namo pamato atsiradusį įdubimą, o užlipę ir apžiūrėję namo stogą „Šakių šilumos tinklų“ atstovai išsakė ne vieną pastabą dėl atliktų renovacijos darbų ir, kad lietaus vanduo nepatektų į namo vidų, iškart pasiūlė sprendimo būdą – įrengti vakuuminę lietaus nuvedimo sistemą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos