baneris leidinys

Praėjusį pirmadienį švietimo įstaigų vadovų susirinkime rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius informavo, kad rugsėjo mėnesį tarybai bus pateiktas sprendimo projektas dėl vienkartinės gimimo išmokos didinimo, taip siekiant paskatinti rajono gyventojus susilaukti daugiau vaikų.

Projekte numatyta kiekvienam rajone gimusiam vaikui iš savivaldybės biudžeto skirti 10 bazinių socialinių išmokų paramą, kas šiuo metu sudarytų 490 eurų. Pasak vicemero, neaišku, ar tai paskatins tėvus susilaukti daugiau vaikų, tačiau, jo manymu, piniginė išmoka yra geriau nei, pavyzdžiui, kūdikio krepšelis, kurį dovanoja kai kurios kitos savivaldybės. Tokiu atveju naujagimio tėvai gauna paramą ir iš valstybės, ir iš rajono savivaldybės, o susiejus ją su bazine socialine išmoka, šiai didėjant ir savivaldybės išmoka didės.
 
D. Jakavičius pasakojo, kad rajono vadovai lankydamiesi seniūnijose domisi, kiek jų teritorijose iki šios dienos gimė naujagimių – „štai Žvirgždaičiuose – tik vienas ir tas pats jau išvykęs, Gelgaudiškyje – šeši, Lukšiai gyrėsi, kad birželio pabaigoje turėjo aštuonis, Kudirkos Naumiestis – du“.

Realybė nedžiugina. Vicemero teigimu, šiuo metu naujagimių skaičius rajone nesiekia ir 200 per metus. Kiekvienam gimusiam vaikui vienkartinė 200 eurų išmoka iš savivaldybės biudžeto pradėta mokėti nuo 2017 m., kai gimstamumas sumažėjo iki 300 kūdikių per metus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos