baneris leidinys

dviraciu take1
Dviračių taką nuo Šakių iki Šilgalių sodų pamėgusiems šakiečiams žiemą vasarą tenka atidžiau žiūrėti po kojomis, kad neįmintų į šunų išmatas, mat dažnas nesivargina net jas surinkti, motyvuodami, kad šiukšliadėžių dviračių take tiesiog nėra. D. Pavalkio nuotr.


Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Visų šakiečių pamėgtas dviračių takas Plieniškių link dažnai būna „užminuotas“ – tenka šokuoti per krūveles, ant jo mėtosi maišeliai su šunų išmatomis. Ar tai bendrosios kultūros, ar šiukšlinių trūkumas? Retas šuns šeimininkas, nesutvarkantis savo augintinio kakučių, prisipažins, kad jis nekultūringas, kaip ir atsakingas valdžios atstovas nepasakys – padaryta ne viskas, kad galėtume džiaugtis švariomis viešosiomis erdvėmis.

Pasak kalbintų gyvūnų augintojų, kurie sąžiningai surenka savo augintinių išmatas, į juos vis tiek krypsta pikti žvilgsniai. Sunku įrodyti, kad ne tu tą maišelį vakar numetei, o yra daug tokių, kurie paskui save keturkojų „dovanėlių“ nerinko, nerenka ir nerinks, net jei pakelėje atsirastų šiukšlinių.

Vis tik pavyzdžiai rodo, kad jų pastatymas padėtį pakeičia neatpažįstamai. Kadaise ir Siesarties pakrantės buvo „padabintos“, bet kai čia atsirado ne tik paprastos, bet ir specialios šiukšliadėžės, skirtos šunų ekskrementams, šiandien galima džiaugtis švariu paupiu.

Suoliukai ir šiukšlių dėžės buvo įrengti pagal projektą. Tiesa, atskirai pastatyti dėžių šunų ekskrementams jame nebuvo numatyta. Kaip informavo rajono savivaldybės Ūkio ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Juodvalkienė, jos buvo pastatytos iš rajono savivaldybės biudžeto Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų.

Pasidomėjus, ar nenumatytos galimybės šiomis lėšomis pasinaudoti sutvarkant dviračių tako, vedančio link Plieniškių, erdves, K. Juodvalkienė teigė, kad šis objektas priklauso AB Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir jį su visomis prieigomis prižiūri AB Šakių kelių tarnyba (red. past.: prijungus prie Vilkaviškio kelių tarnybos, ji tapo Šakių meistrija).

Pasak Šakių meistrijos vyriausiojo inžinieriaus Aurimo Staugaičio, kadangi dviračių tako savininkas yra AB Lietuvos automobilių kelių direkcija, tai su ja ir reikia derinti visus kelių pakeitimus, atnaujinimus, šiukšlines, atitvarus ar kalnelius. Jo manymu, „rajono savivaldybė, kaip rajono šeimininkė, galėtų kreiptis į Kelių direkciją dėl šiukšliadėžių poreikio arba jas įrengti pati“.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Ižganaitis neslėpė šios problemos anksčiau nežinojęs, nes dėl to į jį niekas nesikreipė, tačiau yra įsitikinęs, kad šalia dviračių tako, kur šakiečiai mėgsta ne tik pasportuoti, bet ir savo augintinius pavedžioti, įrengti keletą šiukšliadėžių nebūtų sunku, todėl pažadėjo asmeniškai imtis veiksmų.

„Pirmiausiai susisieksime su AB Lietuvos automobilių kelių direkcija, o jei jie nespręs, manau, mes rasim sprendimo būdų iš rajono savivaldybės lėšų. Kas 100 metrų šiukšlių dėžės nepastatysim, bet keletas jų galėtų atsirasti. Aišku, ne šiandien ar rytoj, bet artimiausiu metu šis klausimas bus išspręstas“, – patikino administracijos direktorius.

Tikėkimės, kad pažadai bus įgyvendinti, tad atsakingiems keturkojų šeimininkams nereikės po keletą kilometrų maišeliuose nešiotis augintinių ekskrementų, o tiems, kuriems vis dar stinga kultūros, tikėtina, šiukšlinės padės išsiugdyti įprotį paskui save susirinkti šunų „dovanėles“.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos