baneris leidinys

jaunimo posedis matuseviciene
Jaunimo reikalų tarybos pirmininke išrinkta rajono savivaldybės vyriausioji specialistė Jolita Matusevičienė (centre). D. Pavalkio nuotr.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ  

Antradienį pirmą kartą posėdžiauti rinkosi naujai ketverių metų laikotarpiui išrinkta savivaldybės Jaunimo reikalų taryba. Pirmoji ir bene svarbiausia užduotis – pirmininko ir jo pavaduotojo rinkimai. Aptarę keletą kitų klausimų, tarybos nariai įsipareigojo padaryti jaunimo apklausą, kad sužinotų jo poreikius, ko trūksta Šakiuose ir, išanalizavus gautą informaciją, ieškotų problemų sprendimo būdų.

Prasidėjus diskusijoms dėl jaunimo reikalų tarybos lyderio, jaunimo politiką kuruojantis vicemeras Darius Jakavičius teigė šiame poste matantis labai veiklų jauną žmogų – neformalios jaunimo grupės „Trys su puse vožtuvo“ vadovą Gytį Matusevičių, kuris į jaunimo veiklą įneštų naujų vėjų. Jam pritarė ir Šakių rajono mokinių tarybos pirmininkė Austėja Litvinaitė, ir rajono savivaldybės vyriausioji specialistė Jolita Matusevičienė, atsakinga už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą. Jos manymu, „reikėtų išjudinti tarpinį jaunimo sluoksnį, nes tie, kurie mokyklose, jais yra ir taip pasirūpinta“.

Pats Gytis teigė, kad jam tai būtų per didelis iššūkis, nes asmeniškai su jaunimo politika yra mažai susijęs. O štai Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos mokinių savivaldos tarybos narė Ugnė Kažemėkaitytė iškėlė J. Matusevičienės ir vicemero Dariaus Jakavičiaus kandidatūras.

Galiausiai nuspręsta rinktis iš dviejų – rajono savivaldybės atstovės J. Matusevičienės ir jaunimo atstovo – G. Matusevičiaus. Nors dauguma narių Jaunimo reikalų tarybos lyderiu matė Gytį, vis tik balsavimo metu apsigalvojo ir savo balsus atidavė už Jolitą. G. Matusevičius išrinktas pavaduotoju. Dėkodama už pasitikėjimą J. Matusevičienė neslėpė, kad rinkimų atomazga jai buvo labai netikėta.  

Posėdžio metu buvo patvirtintas Jaunimo reikalų tarybos reglamentas, kurį pristatė rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė, įspėjusi, kad tris kartus į savivaldybės tarybos posėdį neatvykęs tarybos narys yra šalinamas iš Jaunimo reikalų tarybos, į kurią norima surinkti tik atsakingą ir iniciatyvų jaunimą.

D. Jurgutienė informavo apie Jaunimo reikalų agentūros projektą „Jungtys“, kuriame siūloma dalyvauti ir Atviram jaunimo centrui, Šakių socialinių paslaugų centras  įsipareigotų tapti projekto partneriu. Tokią galimybę gavo 40 savivaldybių, kurios turi sėkmingai veikiančius atvirus jaunimo centrus. Pasak pranešėjos, šie centrai būtų pastiprinti papildomai skiriant po 1,5 etato – vienas etatas būtų skirtas atvejo koordinatoriui, o už pusę būtų galima pirkti papildomas paslaugas (pagal poreikį psichologo, teisininko, trenerio). Jaunimo reikalų taryba vienbalsiai pritarė dalyvavimui projekte.

Susitikimo metu kalbėta, kad jaunimas vakarais po 22 val. renkasi kai kuriose degalinėse, mat mieste daugelyje aikštelių sudėti eismą ribojantys ženklai ir jiems nėra kur rinktis. J. Matusevičienės teigimu, jei jaunimas netriukšmautų ir įgytų pasitikėjimą, ženklus būtų galima nuimti, nors didžioji visuomenės dalis senėja ir nori ramybės. D. Jurgutienės teigimu, pagal statistiką rajone yra 4 tūkst. 953 jauni žmonės nuo 14 iki 29 metų. Tai sudaro 20 proc. visuomenės. G. Matusevičius siūlė padaryti jaunimo apklausą ir sužinoti, ko jiems Šakiuose reikia, ko trūksta, bent išklausyti pastabas ir spręsti, kur jis galėtų susiburti bent iki vidurnakčio. Jaunimo reikalų tarybos nariai susitarė susitikti po mėnesio, kad galėtų išanalizuoti surinktą informaciją.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos