baneris leidinys

Jau ne pirmą žiemą Kriūkų seniūnijos gyventojas Sigitas Stanaitis šalia vienos iš Kriūkų sodybų, vaizdingoje pašlaitėje, rajono gyventojams siūlo žiemos pramogas. Vietoje nuomojamas ir slidinėjimui reikalingas inventorius, pradedantiesiems pravedamas šioks toks instruktažas. Kaip pastebėjo S.Stanaitis, aktyvų poilsį kaime dažniausiai renkasi miestų gyventojai, tačiau jo neatsisako ir kaimiečiai.  
Sigitas Stanaitis, rajone daugeliui žinomas kaip stambus ūkininkas, prieš trejetą metų Kriūkų seniūnijoje mėgstantiems žiemos sportą įrengė apie 200 metrų ilgio ir 40 metrų aukščio  slidinėjimo trasą. Šios trasos atsiradimas siejamas ir  su vasarą toje vietoje įrengta kaimo turizmo sodyba “Kumečiai”, įkurta pašlaitėje su vaizdu į Nemuną. Nuo šio šlaito ir siūloma čiuožti.
S.Stanaitis apie trasos įrengimą galvojo jau senokai, nes ir pats niekuomet neatsisako slidinėjimo, su šeima dažnai vykdavo į Italijos, Austrijos, Prancūzijos ar Slovakijos kalnus. “Jeigu kartą pradėjai leistis nuo kalnų, tai tarsi susergi. O nuo tokios ligos neįmanoma pasveikti”, - kalbėjo S.Stanaitis. Žinoma, užsienyje trasos kur kas ilgesnės, įmantresni ir patogesni keltuvai, tačiau šakiečiams, iki tol neturėjusiems jokios žiemos sportui skirtos pramogos, ši trasa pats tas. Anot S.Stanaičio, norint įrengti gerą trasą, reikėtų investuoti apie milijoną litų. Jis išsisuko su kur kas mažesne suma. S.Stanaitis tikisi kada nors įgyvendinti ES projektą, kurio dėka gautos lėšos būtų investuotos į šią trasą.
“Tokio kalno pajusti slidinėjimo malonumui ir sušilti visiškai užtenka. Gerai slidinėjantys asmenys, čiuoždami nuo kalno viršaus, pasiekia apie 60 km. per valandą greitį. Tai nemenkas išbandymas kojoms”,- pasakojo S.Stanaitis. Save S.Stanaitis laiko jau gerokai pažengusiu slidininku. Todėl norintiems išmokti slidinėti gali pravesti ir šiokį tokį instruktažą. Atvykus ant kalno, beveik visuomet galima jį čia sutikti, jam talkina visa šeima.
Žiemos pramogų mėgėjus į šlaitą užkelia keltuvas. Daugeliui atrodo, jog tokiam pomėgiui reikalingos didelės investicijos, tačiau nebūtina pačiam pirkti iki kelių tūkstančių litų kainuojančias slides ar batus. Už atitinkamą mokestį viską galima gauti vietoje: slides, batus, snieglentę bei lazdas. S.Stanaitis vaikams ar bijantiems čiuožti slidėmis siūlo rogutes. Ten pat ekstremalams siūlomas ir pasivažinėjimas keturračiais.
Daugiausiai slidinėtojų į trasą susirenka savaitgaliais, tomis dienomis ir paslaugų kaina kiek aukštesnė. Tai šiek tiek reguliuoja grūstis ir paskirsto norinčius slidinėti, kad vien tik savaitgalį nesusidarytų grūstys. “Kada labai daug žmonių, tai ir čiuožti pavojingiau, ir eilutėje prie kelto reikia pastovėti”, - apibūdino grūsties nepatogumus ūkininkas. Ir pasidžiaugė, jog didelių traumų slidinėtojai dar nepatyrė.
Šlaitą Kriūkuose jau pamėgo ir keletas nuolatiniais lankytojais tapusių kauniečių. “Mums čia pats tas, gal šiek tiek kalnas per status vaikams. Tačiau pajusti malonumą ir energijai išlieti labai gerai. Mes į jūsų rajoną važiuojame dėl to, kad yra netoliese giminaičiai, tačiau daugelis mūsų pažystamų atvyksta norėdami aktyviai praleisti laisvalaikį, jiems čia patinka gamta”, - pasakojo kaunietis Rimas, atvykęs slidinėti su žmona ir dviem atžalomis į mūsų rajoną.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos