baneris leidinys

uztvertas_keliasVĮ Registrų centras informuoja, kad nuo 2011 m. sausio 1 d. bus atsisakoma įregistruoti nekilnojamus daiktus ar keisti jų duomenis Nekilnojamojo turto registre, jeigu nekilnojamam daiktui, kuris yra adreso objektas, nebus suteiktas adresas teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl, jei vienoje gatvėje gyvena 20 gyventojų – gatvei turi būti suteiktas pavadinimas, o namams numeriai.

Nuotr. Taip Šilgalių sodų bendrijoje kaimynai nuo kaimynų užtveria kelius. Ar tai teisėta?

Seniūno pavaduotojas A.Balaševičius informavo, kad būtų išvengta nesklandumų bei didelio gyventojų srauto, šitas darbas Šakių seniūnijoje jau pradėtas daryti. Gatvių pavadinimus ir numerius turi Striūpų kaimo dalis, Papartynai, Briedžiai, Valiuliai ir kitų kaimų gyventojai, taip pat „Draugystės“ ir „Jaunystės“ kolektyvinių sodų bendrijos. Kad sodų bendrijų gatvės nebūtų painiojamos su miesto gatvėmis, Jaunystės sodų bendrijoje gatves pavadinome bendrijos vardu, pvz.: Jaunystės 1-oji, Jaunystės 2-oji ir t.t., o Draugystės sodų bendrijoje – Draugystės 1-oji, Draugystės 2-oji ir t.t. Numeriai suteikiami pagal sklypų išsidėstymą. Kol kas tai tik popieriuje. Artimiausiu metu duomenys bus įregistruoti VĮ Registrų centre. „Šitą darbą daro bendrijų pirmininkai, žmonėms atskirai su savo dokumentais vaikščioti niekur nereikia,“ – paaiškino seniūno pavaduotojas A.Balaševičius.
 
Šilgalių sodų bendrija dar nesusitvarkė gatvių pavadinimų ir sklypų numeracijos. Pavasarį naujai išrinktas pirmininkas neskuba sukviesti sodininkų susirinkimo ir informuoti apie naują tvarką Nekilnojamo turto registre, kartu su gyventojais sugalvoti gatvių pavadinimus, kuriuos reikės suderinti seniūnijoje. Vis dar trūksta aktyvumo ir šeimininkiško požiūrio sprendžiant soduose gyvenančių žmonių problemas.  

Tikriausiai viena iš didžiausių problemų – keliai. Juos gyventojai „loposi“ patys, kaip išmanydami. 2006 m. pabandžius išsaugoti kelią, vedantį iki miško ir užtvėrus jį ties sodų riba, kur ir turėtų būti tvora, pagal visus planus, Šakių savivaldybėje buvo surašytas administracinė teisės pažeidimų aktas ir gyventojai palikti likimo valiai, o kelias ir toliau buvo gadinamas vežant iš miško medieną. Išmaltos tokios baisios duobės, kad į jas kiekvieną pavasarį supiltos statybinės atliekos susmenga kaip į bedugnę, net žymės nebelieka. „Kažkokios mistinės vietos atsiveria: privažiuoji artyn – duobės lyg ir nėra, o pabandai važiuoti – ir įsmenga ratai,“ – pasakoja vietiniai gyventojai. Ir taip kiekvieną rudenį, kiekvieną pavasarį. Nors sodininkų bendrijų įstatymų 7 str. yra aiškiai apibrėžta, kad „sodininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso bendromis lėšomis ir bendromis sutelktomis jėgomis nutiesti keliai“, tačiau panašu, kad važiuoti gali visi, o tvarkyti lieka tik nuolatiniams sodų gyventojams. Nes tie, kurie gyvena mieste ir atvažiuoja dažniausiai tik „pašvęsti“ prie kelių taisymo nenoriai prisideda. Jie čia negyvena ir tuo viskas pasakyta. Gal todėl tarp vietinių žmonių kyla pavydas, pyktis ir nesutarimai, kaimynai užtveria kelius nuo kaimynų. Pasižvyravo šalia esantį keliuką ir užsitvėrė – negi leisi kitam juo važiuoti. Tai kas, kad bendras, tai kas, kad ne mano, aš duobutę užpyliau ir jau beveik mano. Egoizmas taip giliai įsišaknijęs, kad širdies neskauda, jei kas užklimsta gretimame kelyje, tai kas, kad kaimynystėje gyvenantis. Žmogus žmogui pasidaro priešas.

- Užtverkime visus kelius ir galėsime pradėti lėktuvais skraidyti, -  dalijosi mintimis vietinė gyventoja.  Kas sustabdys tokią savivalę? Jei greitoji pagalba ar gaisrinė ne tuo keliu pasuktų - savavališka užtvara gali kainuoti žmogaus gyvybę.

Arba nusipirko žmogus betono atliekas, susidaužė, supylė jas į duobes šalia savo sklypo, o atvažiavo kažkoks miestietis paėmė ir susikrovė į savo automobilį – jam irgi reikia. Bet nė motais, kad gali ir jis nusipirkti ir išsipilti privažiavimą prie savo sklypo, o iš kito vogti lyg ir negražu būtų. Kažin, ar rami dabar jo sąžinė?

Šiuo metu pagrindiniam keliui pataisyti ir žvyrui nupirkti renkama po 50 Lt iš visų žmonių, turinčių bendrijoje savo žemės sklypą, nes tai galų gale turėtų būti ne tik vietinių gyventojų rūpestis. Visi, kurie dar neįnešė pinigų bendrų kelių tvarkymui, paskubėkite tai padaryti pinigus perduodami  Ilonai Siderevičienei,  jai galite paskambinti telefonu 8-616 93 190.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos